UWAGA!

Wyróżnienie elbląskiego filmowca

 
Elbląg, Wyróżnienie elbląskiego filmowca

Coraz więcej osób zajmuje się w Elblągu filmem amatorskim, a pośród nich Janusz Gabszewicz, pracownik "Zamechu", aktywny uczestnik sekcji filmowej "Mozaika" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 12 października 1966 roku.

Ma on na swoim koncie już kilkanaście filmów krótkometrażowych, w tym reportaż o pobycie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Elblągu oraz kilka reportaży z życia Zakładów Mechanicznych. Ostatnio Janusz Gabszewicz sięgnął do trudniejszej dziedziny - filmu fabularnego. Powstał film o wieloznacznej nazwie "Kociak" mówiący o przeżyciach młodego chłopca w drodze ze szkoły do domu.
       Film ten został zgłoszony na ogólnopolski konkurs filmów amatorskich w Polanicy - Zdroju. Ze 110 filmów zakwalifikowano wstępnie do oceny 66 filmów i po ostatecznej ocenie jury elbląski film uzyskał trzecie miejsce. Jest to poważne wyróżnienie i zachęta do pracy dla elbląskich filmowców amatorów. Nasuwa się pewna uwaga. Elbląski Dom Kultury posiada salę filmową, może więc zdecyduje się na wyświetlenie tego filmu dla szerszej publiczności.
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama