UWAGA!

Wysoka ocena wyrobów "Plastyka"

Doskonałą ocenę zyskały na jesiennych targach poznańskich wyroby galanterii skórzanej Spółdzielni Pracy Przemysłu Artystycznego "Plastyk" w Elblągu - czytamy w Głosie Elbląga z 1 października 1962 roku.

Plastyk należy do rzędu największych eksporterów artystycznej galanterii skórzanej w kraju. Wystawione w Poznaniu wyroby "Plastyka" nagrodzone zostały złotym medalem. Szereg modeli galanterii skórzanej otrzymało dyplomy uznania. Minister handlu wewnętrznego wystosował do spółdzielni pismo odręczne, w którym dziękuje za udział w targach i godne uznania eksponaty.
       Wyroby elbląskiego "Plastyka" znane są na rynkach zagranicznych. Galanteria z elbląskiej spółdzielni eksportowania jest przez "Skór-impex". Zagraniczni odbiorcy zdążyli się już zorientować i poznać producenta i obecnie zupełnie wyraźnie domagają się w centrali eksportowej produkcji elbląskiej spółdzielni "Plastyk". Wystawione ostatnio w Poznaniu na stoiska CPLiA wyroby "Plastyka" spowodowały przybycie do Elbląga delegacji handlowej NRF i Szwecji, które po obejrzeniu zakładu i zapoznaniu się z produkcją, złożyły dalsze poważne zamówienia.
      
(sg)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama