UWAGA!

Z działalności elbląskiej Komisji do Walki ze Spekulacją

Krynica Morska, kiosk owocowy. Właścicielka Kazimiera A., nie posiadała rachunku na 60 kg pomidorów. Prowadzi oprócz tego nielegalną sprzedaż śmietany, informował Dziennik Bałtycki z 28 sierpnia 1957 r.

Komisja do Walki ze Spekulacją przy Prezydium PRN w Elblągu ciągle wykrywa różnego rodzaju nadużycia gospodarcze. Mnożą się one nie tylko w miastach, lecz i na wsi. Oto kilka przykładów z ostatnich dni:
     Żurawiec, sklep G.S. Kierowniczka Julia M. nie podała do spisu przeceny 7 ćwiartek spirytusu, ukrywając go w magazynie. Sprawę skierowano do prokuratora.
     Krynica Morska, gospoda „Smakosz”. Kierownik Bolesław R. skalkulował kiełbasę litewską w cenie 5,05 zł za jedną porcję zamiast 3,40 zł. Oprócz tego w trzech porcjach kiełbasy brak było 55 gramów. Sprawę skierowano do prokuratora.
     Krynica Morska, kiosk owocowy. Właścicielka Kazimiera A., nie posiadała rachunku na 60 kg pomidorów. Prowadzi oprócz tego nielegalną sprzedaż śmietany. Sprawę skierowano do K. O. i Wydziału Finansowego.
     Kąty Rybackie, Wytwórnia Wód Gazowych. Właściciel S. produkował oranżadę o niższej zawartości cukru i kwasku cytrynowego, aniżeli przewiduje norma. Sprawę skierowano do prokuratora.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama