UWAGA!

Zawody o tytuł najlepszego kierowcy Elbląga

 W ramach miesiąca bezwypadkowego Automobilklub Polski w Elblągu organizuje w dniach 27 i 28 bm. zawody o tytuł najlepszego kierowcy Elbląga, informował Dziennik Bałtycki z 21 września 1959 r.

 Zawody odbędą się w czterech grupach pojazdów mechanicznych produkcji krajowej, a mianowicie: samochody osobowe „Warszawa”, ciężarowe „Star” i „Lublin”, oraz autobusy „San”.
       Eliminacje odbędą się w grupach, przy czym z każdej grupy do finału wejdzie pięciu najlepszych zawodników. Finał składać się będzie z dwóch części – jazdy konkursowej na Placu Jedności Narodu w dniu 27 września oraz egzaminu teoretycznego wieczorem dnia 28 września w Sali kina „Zamech” w formie wesołej „Zgaduj-zgaduli”, nagradzanej cennymi i praktycznymi nagrodami jak radioodbiorniki „Szarotka”, nesesery itp.
       W „Zgaduj-zgaduli” udział weźmie najprawdopodobniej również harcerska drużyna służby ruchu drogowego, a „gwoździem wieczoru” będzie występ znanego satyryka, którego nazwiska jednak nie podaje się, gdyż ma być to niespodzianka.
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama