UWAGA!

Concordia pomaga. Bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy w Elblągu

 Elbląg, Concordia pomaga. Bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy w Elblągu

Według stanu na 7 marca, w punkcie recepcyjnym w Elblągu zarejestrowało się już ponad 370 uchodźców z Ukrainy. Stale rosnąca liczba osób uciekających przed wojną na wschodzie oraz chęć realnej pomocy, sprawiła, że MMKS Concordia dołącza do szerokiej rzeszy polskich klubów, które otwierają swoje podwoje dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Jako klub oferujemy darmowe zajęcia sportowe dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku. Każdy zainteresowany otrzyma od nas również obuwie i odzież sportową.

- Biorąc pod uwagę obecną sytuację, postanowiliśmy, że jako klub nie będziemy stać bezczynnie i włączamy się w szeroką pomoc uciekającym z Ukrainy osobom. Chcemy to robić poprzez sport, który redukuje stres i poprawia nastrój, a przecież tego w szczególności potrzeba teraz uchodźcom. Mamy nadzieję, że wśród napływających do Elbląga dzieci i młodzieży, znajdą się też takie, które już trenowały w swojej ojczyźnie i chciałby kontynuować przygodę z piłką nożną. Serdecznie zapraszamy również dzieci, które nie miały styczności z zajęciami treningowymi, aby spróbowały swoich sił – mówi Łukasz Budziwojski, trener rocznika 2011 w szkółce piłkarskiej Concordii.

Organizowane przez Concordię zajęcia są bezpłatne. Mogą w nich uczestniczyć wszystkie dzieci i młodzież z Ukrainy, które dotarły do Elbląga i okolic naszego miasta. Więcej informacji o terminach i miejscach treningów uzyskać można u trenera Marcina Szwedy pod numerem telefonu 602 701 454.

 

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że uciekając z kraju objętego wojną dzieci ich opiekunowie zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dlatego wyposażymy wszystkich małych ukraińskich uchodźców, którzy pojawią się na naszych zajęciach treningowych, w odpowiednie obuwie i odzież sportową. Jesteśmy także w stałym kontakcie z władzami Elbląga w sprawie ewentualnej dalszej pomocy – zapewnia prezes Concordii Sebastian Drewek.

MMKS Concordia Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama