UWAGA!

Nad ranem zapłonął Płomień Solidarności z Ukrainą

 Elbląg, Nad ranem zapłonął Płomień Solidarności z Ukrainą
Fot. nadesłana

Rok temu Rosja napadła na Ukrainę. Dziś (24 lutego) – w rocznicę inwazji – Ukraińcy i elblążanie spotkali przed świtem, nad rzeką Elbląg, aby dać wyraz solidarności z Ukraińcami. Zapalony został symboliczny płomień. Wybrzmiewały rozmowy, hymny: ukraiński oraz polski, wzajemnie wyrazy wdzięczności i okrzyk: Slava Ukraini! Mimo padającego deszczu i bardzo wczesnej godziny w spotkaniu wzięło udział około pięćdziesięciu osób. Najmłodsza uczestniczka – Ukrainka – miała siedem lat. Była to Ukrainka, która wraz z mamą przyjechała do Elbląga po wybuchu wojny.

Dzisiaj, w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie miała miejsce akcja Płomień Solidarności. O godz. 4 rano rozpalone zostały symboliczne płomienie. Z inicjatywy Biura Senatora Jerzego Wcisły, akcja odbyła się również w Elblągu, na przystani Grupy Wodnej.

- Ogień, który rozpaliliśmy jest symbolem tego, że nie gaśnie nasze oburzenie na tych, którzy mordują Ukrainę i nasz podziw dla jej obrońców – mówi senator Jerzy Wcisła. – Nie opada płomień naszej solidarności.

Płomień Solidarności z Ukrainą to międzynarodowa akcja zorganizowana przez Fundację Inna Przestrzeń.

Karolina Śluz, dyrektor Biura Senatora RP Jerzego Wcisła

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama