UWAGA!

Szlachetna Paczka dla Ukrainy również lokalnie

 Elbląg, Szlachetna Paczka dla Ukrainy również lokalnie
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Szlachetna Paczka rusza już za chwilę, choć tym razem nie chodzi o przedświąteczne wsparcie, które realizowane jest od lat. Znana akcja pomocowa startuje 4 czerwca dla uchodźców z Ukrainy.

Szlachetna Paczka na swojej stronie internetowej już teraz prowadzi centrum informacyjne "Połączeni dla Ukrainy".

- Jak mogę się zaangażować? Jak i gdzie najlepiej pomagać? Co jest potrzebne? Gdzie mogę dostarczyć zebrane rzeczy? Czy taka pomoc nadal jest potrzebna? - na te pytania Stowarzyszenie Wiosna kompleksowo odpowiada tutaj.

To jednak nie wszystko, bo 4 czerwca, zupełnie jak przed Bożym Narodzeniem, ponownie zostaje otwarta baza rodzin, tym razem dla uchodźców z dotkniętą rosyjską agresją Ukrainy. Historie rodzin tego dnia pojawią się na stronie szlachetnapaczka.pl. Także lokalnie, w regionie elbląskim, wolontariusze zaangażowani w Szlachetną Paczkę odwiedzają już rodziny. Organizacja akcji nie zmienia się: nadal chodzi o ideę "mądrej pomocy", wcześniejszego poznawania sytuacji osób, które mają otrzymać wsparcie. W momencie otwarcia bazy, jak przy każdej wcześniejszej edycji Szlachetnej Paczki, będzie można poznać historię poszczególnych osób i bezpośrednio zaangażować się w niesienie pomocy.

- Trwają przygotowania, już teraz rozmawiamy z mamami i dziećmi z Ukrainy, a już wkrótce będzie można włączyć się w pomoc dla nich – podkreśla Katarzyna Kozioł ze Szlachetnej Paczki w Elblągu. - Uchodźcy obecnie dzielą się z nami swoimi trudnymi historiami, chcemy odpowiedzieć na ich potrzeby w tej niezwykłej sytuacji, w jakiej się znaleźli. Zachęcamy do włączenia się w pomoc – dodaje.

- Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości powstały po to, żeby łączyć potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc. Dziś pomocy potrzebują nasi przyjaciele z Ukrainy i odpowiadamy na tę trudną sytuację.  W tej chwili zarówno przy granicy, jak i w swoich regionach nasi wolontariusze organizują zbiórki materialne i pieniężne, transport, zakwaterowanie, pomoc prawną, medyczną i psychologiczną. W najbliższych tygodniach będziemy realizowali kolejne, duże projekty angażujące Polaków w pomoc dla uchodźców – informuje Stowarzyszenie Wiosna.

 

Na stronie portEl.pl w dziale Ogłoszenia stworzyliśmy nową zakładkę, w której pracodawcy mogą bezpłatnie zamieszczać propozycje pracy dla ukraińskich uchodźców: tu link do działu Dla Ukrainy. Zapraszamy również do zamieszczania ogłoszeń o pomocy mieszkaniowej i wszelkich innych formach wsparcia uchodźców.

TB

Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama