UWAGA!

Bez cudów o cudzie

Piąte miejsce Kanału Elbląskiego w konkursie „Siedem cudów Polski”, ogłoszonym przez redakcję „Rzeczpospolitej”, podbudowało lokalnych patriotów, ale to uznanie trzeba teraz umiejętnie wykorzystać. Czy potrafimy to zrobić?

Do konkursu zgłoszono 400 różnorodnych obiektów z całego kraju. Z tej ilości wyłoniono do finału 27 obiektów, a wśród nich Kanał Elbląski. Na kanał zagłosowało ponad 12 tys. osób, co pozwoliło zabytkowi techniki z XIX wieku uplasować się na piątym miejscu wśród „Siedmiu cudów Polski”. A więc sukces i jeden z najważniejszych, dostępnych od zaraz elementów promocji miasta i subregionu elbląskiego.
     - Nastała moda na wykorzystywanie różnorodnych, lokalnych walorów turystycznych w celach promocyjnych - mówi Bogdan Wyżnikiewicz, wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. - I kanał jest znakomitym przykładem, że przy odpowiedniej promocji, ale również bazie turystycznej, usługach o odpowiednim standardzie, jest szansa na dorobienie się, na wykorzystanie już istniejącego potencjału. To także szansa na zwiększenie napływu inwestorów zewnętrznych, bo bez nich, własnymi siłami, jest znacznie trudniej - stwierdza Bogdan Wyżnikiewicz.
     Trzeba więc iść za ciosem i bardzo konkretnie działać w kierunkach umożliwiających jak najlepsze wykorzystanie naszego lokalnego cudu. Tej szansy nie można utracić, chyba, że chcemy być wpuszczeni w kanał.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Sam głosowałem i namówilem znajomych...:P:P:P:P:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ja z E-G(2007-09-28)
 • trzeba zatrudnić profesjonalnych strategów do tego celu i pójśc w jakość!
 • Panie M daj pan spokój tym oświadczeniom niby woli. Nie zrobiliście (myślę o władzy) żadnego znaczącego kroku z prostej przyczyny, że nie macie zielonego pojęcia jak to uczynić (i to wcale nie przynosi ujmy), lecz od wielu dziesiątków lat nie macie cywilnej odwagi by się do tego przyznać. Efekty a właściwie ich brak jest nad wyraz dotkliwy. Dajcie pole specjalistom w tej dziedzinie i odejdźcie od ręcznego sterowania wszystkimi dziedzinami życia - dopuście młodych i wykształconych do dzieła, o którym nie macie pojęcia. Czas zakończyć ta „nierówna walkę” z kapitalizmem metodami rodem z zeszłej epoki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-09-28)
 • cud sie stał, bo lokalni patrioci głosowali
 • Aborygen pomyśl sobie (nie sprawi Ci to zapewne bólu?) - na 7 cudów w dzisiejszej Polsce - w 3 przypadkach autorami byli nasi sąsiedzi z zachodniej granicy, a przy czwartym cudzie (Stary Rynek w Krakowie) też mieli wiele do powiedzenia ..... Jaki to jednak komfort mentalny być Elblążaninem we Wspólnocie Europejskiej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pisane na marginesie(2007-09-28)
 • cud.. hmmm, to nie w tej branzy;-) aaa redMin, no coz, poznalem go kilkanascie lat temu, ale czytajac go, zawsze mam zblizone doznania, jak przy lekturze "50 lat temu"..
 • cudu nie będzie, jak nie wezmiemy się do działania
 • Sęk w tym, kto się za tę robotę ma wziąć!
 • WojŁawrynowicz Parafrazując Katona Starszego Cenzora ,,... POZA TYM UWAŻAM, ŻE TRUSO NALEŻY ZBUDOWAĆ”!!! Kanał Elbląskim +Truso + skansen wsi żuławskiej = cud do kwadratu czyli produkt turystyczny klasy światowej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-09-30)
 • WojŁawrynowicz Elblążanie czapki z głów przed panią Stanisławą Pańczuk za prace jaka wykonała przy tworzeniu ,,Programu rozwoju turystyki w obszarze Kanału ELBLĄSKIEGO i Pojezierza Iławskiego ...", oraz promocji kanału. Pani Stasiu jako Elblążanin dziękuję za ogrom pracy jaki pani włożyła w stworzenie tego dokumentu który rodzi nadzieje, że cud będzie nie tylko z plebiscytu gazety ,a z oferty biur turystycznych na całym świecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-09-30)
 • Starostwo Powiatowe ma kilka utalentowanych i pracowitych osób, są tego efekty!
 • WojŁawrynowicz Potwierdzam i pozdrawiam kompetentną i sympatyczną ekipę ze starostwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-09-30)
Reklama