UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Subwencja PFR w ramach Tarczy dyskryminuje mikroprzedsiębiorstwa złożone z osób współpracujących (rodziny). Moja żona pracuje ze mną i opłacam pełne składki ZUS. Do wyliczenia subwencji bierze się pod uwagę osobę współpracującą, jednak jeśli nie ma osoby zatrudnionej na umowę, to subwencja w ogóle się nie należy. To jakiś absurd. Przecież to jest miejsce pracy, a subwencja PFR niby ma za zadanie je chronić. Rząd takimi wytycznymi chce najwyraźniej wykosić najmniejsze przedsiębiorstwa z rynku. Mikroprzedsiębiorca wg przepisów jest nikim.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    _Maciej(2020-05-28)
  • @_Maciej - Ale głupoty opowiadasz facet. Tarcza jest proporcjonalna do ilości pracowników, spadków obrotów. Mam 3 osoby zatrudnione, zamknięty biznes i dostałem ponad 100tys. ZUS pozytywny za free kwartał. Postojowe leci. Mikro 5000,- szybko pozytywnie. Dopłata do pensji pracowników. 90% najniższej krajowej za 3 miesiące. Daje to oddech. Nie masz pracowników z tego co piszes. Skoro opłacasz składki ZUS za żonę dlaczego nie stworzyłeś oficjalnie miejsca pracy ? Pewnie były z tego korzyści finansowe. A teraz klops. To tak samo jak Ci lamentujący właściciele restauracji lub siłowni. 10 osób zatrudnia - „zatrudnia” g prawda bo daje pod nos umowy zlecenia z ilością godzin przepracowanych bez ZUS często gęsto a teraz płacze że subwencja nie dotyczy.
  • @_Maciej - Dyskryminuje ? Spójrz na wielkie zakłady których problemy są takie same jak mikro, i średnich firm. Trzeba było legalnie stworzyć miejsce pracy, ustalić wynagrodzenie, ZUS. Miałbyś swoje subwencje.
  • Chyba nie umiecie czytać ze zrozumieniem i ne rozumiecie sytuacji. Żona jest legalnym współpracownikiem - wykonuje pracę w firmie i odprowadzam są za nią wszystkie składki ZUS tak jak za siebie. Wg prawa nie mogę własnej żony zatrudnić na umowę o pracę, dlatego jest określana jako "osoba współpracująca". Musiałbym dokonać rozdzielności majątkowej lub się rozwieść. Właśnie tu jest DYSKRYMINACJA. Głupoty, to piszecie Wy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    _Maciej(2020-05-29)
  • @_Maciej - Możesz, możesz. Możesz zatrudnić na umowę, z pensją możesz bez umownie. ZUS nic nie ma do tego. Zaraz tam dyskryminacja, nie otworzyłeś miejsca pracy tylko wziąłeś żonę. Bo niewolnik jest lepszy od pracownika.
  • Jeśli uważasz, że mogę zatrudnić żonę na umowę o pracę bez rozdzielności majątkowej, to podrzuć tu jakąś podstawę prawną. Może się okaże, że jestęś mądrzejszy od mojej księgowej. Od kiedy to członek rodziny pracujący w rodzinnej firmie jest niewolnikiem i nie tworzy miejsca pracy. Czy ty jesteś jakiś myślący inaczej? W rodzinnych firmach ludzie są najbardziej zaangażowani w pracę, bo wiedzą, że pracują dla siebie i dla wspólnego dobra rodziny. Czy wg Ciebie powinienem się umówić z drugim przedsiębiorcą w takim samym położeniu i stworzyć fikcyjne umowy o pracę do wzajemnego zatrudnienia żon w celu dopasowania życia do debilnych przepisów?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    _Maciej(2020-05-29)
  • @_Maciej - Naprawdę robisz z siebie nie powiem kogo. Po pierwsze nie traktuj księgowej jak jakiegoś guru od spraw kadrowych. Księgi przychodów i rozchodów, listy płac w biurach rachunkowych prowadzą czasem takie tumany, że głowa boli. Pierwszy lepszy poradnik zamiast komentarze tworzyć wpisz w google zatrudnienie współmałżonka. "Przepisy prawa pracy nie ograniczają możliwości zawierania umów o pracę bądź umów cywilnoprawnych pomiędzy osobami pozostającymi w związku małżeńskim. W związku tym przedsiębiorca może zatrudnić współmałżonka bądź wykazać go jako osobę współpracującą. Warto podkreślić, że od 2019 roku koszt wynagrodzenia małżonka może stanowić koszt uzyskania przychodu. .. ..
  • Znalazłem. Dzięki. Księgowa powtarzała jeszcze kilka dni temu, że nie można. Teraz porównam co jest dla mnie korzystniejsze. Nie zmienia to jednak faktu, że projektanci Tarczy w subwencji PFR nie uwzględnili przedsiębiorców będących w mojej sytuacji. Pytanie dlaczego?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    _Maciej(2020-05-29)
  • @_Maciej - Nie powierzaj swoich spraw księgowej. Masz wątpliwości drążysz. Nie pomyśleli też o ludziach którzy zainwestowali w biznesy krocie ale ruszyli w 2020,rubryka zatrudnienie i obrót z 2019 puste, subwencja nie dotyczy, to z doniesień medialnych.
  • No i drążę. Cytat: "Bez względu na to, czy członek rodziny współpracuje w działalności na podstawie umowy o pracę, czy też pomaga nieodpłatnie, dla celów ZUS uważany jest za osobę współpracującą. ", czyli w ZUS ma kod 0511.Wczoraj rozmawiałem z infolinią PFR. Subwencja nie obejmuje osób współpracujących o kodzie 0511,czyli nawet, gdybym w 2019 roku spisał z żoną umowę o pracę, to subwencja i tak by mnie nie objęła. Czyli w głównej mej tezie jednak mam rację (mimo błędnej informacji o możliwości zmiany formy zatrudnienia żony).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    _Maciej(2020-05-29)
  • @_Maciej - źródło cytatu: poradnikprzedsiebiorcy.pl
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    _Maciej(2020-05-29)
Reklama