UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Do gdańska nie wywiozą bo mają tam pomnik [lotnisko] Bolka Walensy i nie potrzebują innego. .. A co do pochodzenia nie ma się co obrażać-przed wiekami te ziemie należały do prusów, potem było państwo krzyżackie, więc jeśli ktoś do mnie mówi żartobliwie prusak lub krzyżak to się nie gniewam [urodziłem w elblągu]. .. A poza tym pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszego grodu. .. [oprócz harleyowca]. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    0
    przyjaciel kumatego kunia(2021-10-14)
  • @przyjaciel kumatego kunia - A potem po krzyzakach ELblag przez ponad 3 wieki należał do Polski. Swoją drogą to ciekawe, dlaczego ten okres akurat pominąłeś. Przypadek? Nie sądzę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Ferdek.Schichau(2021-10-14)
  • @Ferdek.Schichau - Ależ to oczywista oczywistość, że Elbląg od 1466 do 1772 roku wschodził w skład państwa polskiego, więc nie widziałem potrzeby tego pisać[jeśli ktoś się poczuł urażony to sorki]. Ale w polsce na nas-mieszkańców elbląga i malborka mówi się, ,krzyżacy''i tego niezmienimy. .. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    przyjaciel kumatego kunia(2021-10-14)
  • @przyjaciel kumatego kunia - Elbląg był faktycznie ponad 300 lat pod panowaniem królów polskich, jednak prowincja Prusy Królewskimi, do jakiej należał, była w większości niemieckojęzyczna.
  • @przyjaciel kumatego kunia - Jasne nawet Polska piszesz z małej litery, a to jednoznacznie wskazuje wschodni kierunek.
  • I dlatego, jeszcze w 1945r tak duzo mieszkancow nosilo polskobrzmiace nazwiska, to wszystko wyjasnia.
  • Raczej wielonarodowa, bo mieszkali tu jeszcze Anglicy, Holendrzy, Czesi, czy Eskimosi, z reszta byl duzy ich cmentarz przy Brzeskiej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Realista1(2021-10-15)
Reklama