UWAGA!

Doczekamy odrodzenia pomnika

 Elbląg, Pomink Odrodzenia
Pomink Odrodzenia (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Na prawie 500 tys. zł wyceniły swoje prace przy renowacji pomnika Odrodzenia dwie firmy, które złożyły oferty na przetarg ogłoszony przez miasto. Obie oferty mieszczą się w limicie kosztów przedstawionym przez urzędników.

Dopiero za trzecim razem udało się znaleźć firmy, które złożyły swoje oferty w przetargu na renowację pomnika Odrodzenia w Elblągu. Przypomnijmy: inwestycja w ubiegłym roku wygrała głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Wniosek zdobył poracie 1146 głosujących. Dwa poprzednie przetargi zostały unieważnione, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta.

Za trzecim razem prawdopodobnie się uda. Na inwestycję miejscy urzędnicy przeznaczyli 500 tys. zł. Wpłynęły dwie oferty: Pierwsza - z firmy z Gronowa Górnego opiewa na 495,5 tys. zł, druga - z konsorcjum elbląsko-toruńskiego - na 479,5 tys. zł. Decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty wkrótce podejmie komisja przetargowa, potem zatwierdzi ją prezydent.

Zakres inwestycji obejmuje remont cokołu pomnika, oczyszczenie pomnika, wymianę nawierzchni wokół pomnika, remont ławek parkowych oraz wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej. Na przeprowadzenie inwestycji wybrany wykonawca będzie miał cztery miesiące od daty podpisania umowy.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama