UWAGA!

Dodatkowe miliony euro

Województwo warmińsko-mazurskie przekroczyło 20-procentowy próg wykonania programów operacyjnych, który otwiera drogę do dodatkowych środków unijnych dla województwa. Oznacza to, że oprócz ponad miliarda euro, za które już dziś powstają inwestycje w regionie, województwo może liczyć na udział w dodatkowej puli 512 mln euro, przeznaczonych dla regionów najszybciej wykorzystujących fundusze unijne.

– To świetna wiadomość, która oznacza, że Warmia i Mazury będą mogły się starać o dodatkowe środki – mówi Jacek Protas, marszałek województwa. – Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich samorządów i instytucji, które sięgają po unijne wsparcie. Teraz wystąpimy do Komisji Europejskiej o przyznanie nam dodatkowych środków. Pewnie będzie to możliwe na koniec 2010 lub na początku 2011 roku, kiedy wszystkie regiony podsumują już swoją pracę.
       Metodologia podziału krajowej rezerwy wykonania w ramach krajowych oraz regionalnych programów operacyjnych została opracowana w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Rezerwa została utworzona ze środków wspólnotowych i posłuży wsparciu najszybciej i najefektywniej wdrażanych programów operacyjnych. Sposób podziału rezerwy został wypracowany w oparciu o wyniki dyskusji z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz instytucji zarządzających krajowymi i regionalnymi programami operacyjnymi.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • – To świetna wiadomość, która oznacza, że Warmia i Mazury będą mogły się starać o dodatkowe środki – mówi Jacek Protas, marszałek województwa. – Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich samorządów i instytucji, które sięgają po unijne wsparcie. Teraz wystąpimy do Komisji Europejskiej o przyznanie nam dodatkowych środków. Pewnie będzie to możliwe na koniec 2010 lub na początku 2011 roku, kiedy wszystkie regiony podsumują już swoją pracę. Metodologia podziału krajowej rezerwy wykonania w ramach krajowych oraz regionalnych programów operacyjnych została opracowana w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Rezerwa została utworzona ze środków wspólnotowych i posłuży wsparciu najszybciej i najefektywniej wdrażanych programów operacyjnych. Sposób podziału rezerwy został wypracowany w oparciu o wyniki dyskusji z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz instytucji zarządzających krajowymi i regionalnymi programami operacyjnymi.
 • Województwo warmińsko-mazurskie przekroczyło 20-procentowy próg wykonania programów operacyjnych, który otwiera drogę do dodatkowych środków unijnych dla województwa. Oznacza to, że oprócz ponad miliarda euro, za które już dziś powstają inwestycje w regionie, województwo może liczyć na udział w dodatkowej puli 512 mln euro, przeznaczonych dla regionów najszybciej wykorzystujących fundusze unijne.
 • I tak dla zwykłych zjadaczy chleba to żadna wiadomość. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gucia233(2010-11-18)
 • I tak durny zjadacz chleba jak powyżej nawet nie potrafi skumać jak ważna to jest wiadomość także dla niego!. ..
Reklama