UWAGA!

Dolinka się zmienia

 Elbląg, W parku Dolinka trwają prace polegające na regulacji Kumieli
W parku Dolinka trwają prace polegające na regulacji Kumieli (fot. AD)

Niektórzy elblążanie zauważyli, że na Dolince dzieje się coś, co wygląda na bardzo poważną inwestycję. Widać hałdy ziemi i pracujący ciężki sprzęt. To zaniepokoiło wiele osób tak bardzo, że zaczęły pojawiać się różnego rodzaju plotki, od takich, które mówią o tworzeniu się tam elektrowni wodnej, poprzez aqua park, aż do skrajnych, przewidujących zrównanie części parku z ziemią na potrzeby nowego centrum handlowego. Jak jest naprawdę?

Spacerowicze pojawiający się przy budowie głośno zastanawiają się, co mogą „psuć” robotnicy. Jedni skarżą się, że na pewno będzie to coś, co zepsuje cały park, inni natomiast wyrażają nadzieję, iż będzie to inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo Dolinki.
       Okazuje się, że powód jest banalny. Niestety, na co zapewne niektórzy liczyli, nie powstanie tam ani nowoczesny basen, ani nawet udoskonalony plac zabaw. Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu tłumaczy:
       – Prace, które trwają obecnie w Parku Dolinka w okolicach rzeki Kumieli, to fragment większego zadania realizowanego przez Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu, polegającego na regulacji Kumieli. Zakończenie całej inwestycji, tj. wszystkich robót hydrotechnicznych, planowane jest na czerwiec 2014 roku. Po tym terminie Miasto Elbląg planuje wykonanie ciągów pieszych i ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki Kumieli na odcinku od ul. Grobla św. Jerzego do ul. Marymonckiej.[zobacz zdjęcia]
       Będzie więc bezpieczniej i nowocześniej zarówno dla spacerowiczów, jak i kolarzy, którzy chętnie korzystają z licznych ścieżek w parku Dolinka.
       Prace, które są tam prowadzone, mają przede wszystkim wpłynąć na ochronę przeciwpowodziową naszego miasta.
       – Regulacja rzeki poprawi bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w mieście, w szczególności terenów przyległych do rzeki Kumieli – mówi Łukasz Mierzejewski.
       Dolinka zyska więc ścieżki rowerowe i drogi dla pieszych, a wszyscy mieszkańcy większe bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a ja myslalem ze elektrownie atomowa buduja
 • czy ja wiem czy uprzyjemnienie pieszym wycieczek to taki banalny powód. ..
 • A ja myślałem, że gazu łupkowego szukają.
 • Brawo. wreszcie porządne z kostki i w bezpiecznym miejscu ścieżki dla rowerztsyów w ekologicznej przestrzeni.
 • Tylko błagam, niech te nowe ścieżki rowerowe nie będą po prostu czerwonym polbrukiem. Niech władze zrobią sobie wycieczkę do Gdańska i zobaczą, np. przy Galerii Bałtyckiej, jak powinny wyglądać dobre ścieżki rowerowe. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rowert(2011-10-18)
 • Trasę rowerową z polbruku oferujemy jajogłowym wszak poruszanie się na nich w czasie deszczu grozi poważnymi konsekwencjami a i w doskonałą pogodę - wibracje kierownicy przypominają działanie młota pneumatycznego lub nie przymierzając wesołego wibratora - od którego jak widać nie stronią nasi twórcy w trakcie tworzenia swych dzieł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-10-18)
 • Planowany koniec inwestycji-czerwiec 2014,czyli skonczą w pażdzierniku 2015.Taka prawda niestety. Realia(elbląskie). Ps. Plac zabaw, który był przy wodospadzie, mogliby przywrocić. Coś obiecali, ale cisza. O amfiteatrze nie wspomnę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uwielbiam dolinkę(2011-10-18)
 • Ciekawe czy te rury pomieszczą wodę z wiosennych roztopów?
 • Popieram i dodam czy zostaną wyremontowane wodospady bo jest ich trzy, dwa działają i jedna duża ściana po której za czasów dawnych Elblążan płynęła woda stoi i czeka a mowa o ścianie nad nią mostek na przeciwko kąpieliska miejskiego. Mamy atrakcję turystyczną tylko nie dbamy o nią. Ciekawi mnie też czy z tym remontem rzeczki ruszą też prace z przebudowa amfiteatru na Dolince. Bo u nas jedno się buduje drugie rujnuje lub to co zbudowano. OBIECANO REMONT amfiteatru.
 • Za górami, za lasami, pewna kumoszka zobaczyła nad strumieniem wielkiego mechanicznego potwora. Zbiegli się natychmiast okoliczni mieszkańcy i dziwować się zaczęli. Niektórzy tak się dziwowali, że aż wielki basen w marzeniach zobaczyli. Inni zniszczenia wielkie sobie wyobrazili i wnet do kronikarzy miejskich pobiegli. Ci, wysłuchawszy lamentów mieszkańców, do pałacu się udali i pazia królewskiego na spytki wzięli. I tak powstał artykuł w Portelu. Fajnie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  buziole(2011-10-18)
 • # buziole masz ładny talent do pisania Elektrownia wodna? ahahah ale ludzie mają głupie pomysły. Artykuł trochę spóźniony bo od mniej więcej ok. 2 tyg są tam poważne zauważalne zmiany! A płyty na dojazd zaczęli układać z jakiś 1 miesiąc temu.
 • Kolejne wydawane bez sensu pieniadze w sytuacji, gdy brakuje na zalatanie dziur w jezdniach.
Reklama