UWAGA!

Drugie podejście do tężni

 Elbląg, Wizualizacja tężni z materiałów przetargowych
Wizualizacja tężni z materiałów przetargowych

Władze Elbląga ogłosiły drugi przetarg w sprawie budowy tężni solankowej w parku Traugutta. Pierwszy został unieważniony, bo - jak twierdzili urzędnicy – firmy nie uwzględniły w swoich ofertach niektórych elementów zamówienia ze specyfikacji przetargu.

Samorząd elbląski zaplanował na budowę tężni solankowej w budżecie miasta 478 tys. złotych. Procedura przetargowa rozpoczęła się jeszcze w listopadzie, ale termin otwarcia ofert był wielokrotnie przekładany ze względu na zmiany w przetargowych zapisach. Ostatecznie swoje oferty złożyły dwie firmy – z Płocka i Libiąża. Pierwsza zaoferowała za swoje prace 490,7 tys. zł, druga - 428 tys. zł. Pod koniec stycznia, dwa dni po otwarciu ofert, władze miasta przetarg unieważniły. Jak twierdzili urzędnicy, firmy nie uwzględniły w swoich ofertach niektórych elementów zamówienia ze specyfikacji przetargu.

Przetarg na budowę tężni został właśnie powtórnie ogłoszony. Swoje oferty zainteresowane firmy mogą składać do 7 marca. Tężnia solankowa w parku Traugutta ma mieć formę altany z elektrycznym przyłączem, ma do niej powstać ścieżka, a w jej sąsiedztwie ławki, kosze na śmieci i latarnie. Wykonawca, zgodnie z zasadami przetargu, będzie miał pięć miesięcy na jej wykonanie od daty podpisana umowy.

Przypomnijmy, że tężnia solankowa to inwestycja zgłoszona w budżecie Elbląga na rok 2022 przez radnych Koalicji Obywatelskiej. Początkowo miała stanąć na skwerze przy ul. Giermków, kolejną lokalizacją była Bażantarnia, ostatecznie stanęło na parku Traugutta, gdy na lokalizację w Bażantarni nie zgodził się Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama