UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Odlewnika

Elbląski Oddział Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, w grudniu każdego roku organizuje środowiskowe obchody Dnia Odlewnika. Tegoroczne święto odlewnicza brać Wybrzeża obchodziła w minioną sobotę w Lęborku, a gospodarzem była Odlewnia Żeliwa i Metali Kolorowych „Spomel”.

Zmienia się charakter tej technicznej organizacji. Przed laty słynęła ona z różnorodnych konferencji, narad, odczytów, wyjazdów technicznych. Wszystko pod kątem wymiany doświadczeń i doskonalenia zawodowego. Przekształcenia własnościowe, jakie nastąpiły po roku 1990, zmieniły metody funkcjonowania Stowarzyszenia. Nie ma już ono takiego jak przed laty wsparcia sponsorskiego ze strony właścicieli firm, a utrzymuje się głównie ze składek swoich członków Nadal jednak podtrzymywane są wieloletnie tradycje spotkań środowiskowych, a szczególnego znaczenia nabrały spotkania Odlewników Wybrzeża.
     Aktualnie elbląski Oddział STOP skupia 60 członków. Pracują oni w Zakładzie Metalurgicznym Alstom w Elblągu, Odlewni Żeliwa i Metali Kolorowych Orwo w Pasłęku i Odlewni Żeliwa i Metali Kolorowych Spomel w Lęborku. Następuje systematyczna wymiana pokoleń w Stowarzyszeniu, a wraz z nią jego działalności. W najbliższy piątek Warszawa będzie gościła odlewniczą brać z całej Polski na Centralnych Obchodach Dnia Odlewnika 2007. Nie zabraknie na tym święcie reprezentantów odlewników z Wybrzeża.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama