Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląski Klaster Turystyczny ma się coraz lepiej

Elbląg, Elbląski Klaster Turystyczny ma się coraz lepiej
(fot. nadesłane)
Rek

Zaledwie kilka tygodni potrzebowała grupa przedsiębiorców z branży turystycznej na zawiązanie Elbląskiego Klastra Turystycznego. Obecnie złożone dokumenty w sądzie czekają na akceptację, a tym samym na formalne powstanie stowarzyszenia.

Pomysł na utworzenie Klastra pojawił się podczas spotkań „Grono Menadżerów” organizowanego przez ECORYS na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dzięki temu, 21 marca w Hotelu Atletikon w Elblągu spotkała się grupa inicjatywna branży turystycznej w celu utworzenia Elbląskiego Klastra Turystycznego.
     Zaledwie dwa tygodnie później uchwalony został statut stowarzyszenia i cała, wymagana dokumentacja trafiła do olsztyńskiego sądu. Od strony formalnej pozostaje oczekiwać na pozytywne rozpatrzenie i bezproblemową rejestrację. Z drugiej strony, rozpoczęły się już pierwsze prace związane ze stworzeniem oferty turystycznej regionu elbląskiego. Obecnie (stan na 18 kwietnia) w Klastrze znajduje się 32 członków reprezentujących branżę turystyczną.
     - Nasze działania i cały wkład pracy jest czysto społeczny. Poświęcamy swój własny czas na stworzenie oferty turystycznej naszego regionu oraz jego promocję. Przygotowujemy się do złożenia wniosku o dotacje w ramach RPO Warmia i Mazury na budowę klastrów o znaczeniu lokalnym i regionalnym – informuje Prezes EKT, Hanna Skrobotun.
     Wszystkich członków cieszy duże zainteresowanie tematyką i celem klastra.
     - W przeciągu kilku tygodni stworzyliśmy pokaźną grupę osób, którym zależy na rozwoju naszego regionu - dodaje Prezes.
     Elbląski Klaster Turystyczny ma stanowić platformę współpracy między firmami, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami publicznymi, organami władzy samorządowej, organizacjami pozarządowymi oraz jednostkami naukowymi i najpełniej wykorzysta zgromadzony w nich potencjał do realizacji wspólnego celu jakim jest rozwój turystyki i promocja miasta Elbląga i regionu.
     Celem Klastra jest wzrost konkurencyjności turystycznej regionu na rynku turystycznym Polski. Wszyscy zainteresowani przystąpieniem do tworzącego się Klastra mogą również dodać się na listę mailingową, wysyłając swoje dane: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz nazwę firmy/instytucji na adres: klasterturystyczny@wysoczyzna.pl. Pod ten adres można również wysyłać pytania dotyczące tworzącego się EKT.
Mateusz Milanowski, rzecznik prasowy Elbląskiego Klastra Turystycznego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Elbląski klajster turystyczny ? Znaczy się jak turysta się skaleczy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pieronek(2011-04-19)
 • Literówka - To jest plaster turystyczny - taki nieprzemakalny, co to go możesz wsadzić do plecaka. Taki plaster turystyczny jest bardzo przydatny jak skaleczysz się o puszkę od konserwy turystycznej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Plajster(2011-04-19)
 • chętnie poznalibyśmy członków tego klastra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-19)
 • To taki czysty Kabaret Turystyczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-19)
 • Elblaski Kastrat Turystyczny pomyślnie przeszedł implantację członka z Olsztyna, dzięki czemu wyrosną im cojones pozwalające na zaciągnięcie do tej plamy turystycznej potencjalne ofiary.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-19)
 • Co to jest klaster - odsyłam do prac Michaela E. Portera. Łatwo jest pisać banialuki. Inicjatywa super.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Trader(2011-04-19)
 • ooooo jest tez pieniacz i dywersant!!!!?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wieczne dziecko(2011-04-20)
 • Klaster jest pewnego rodzaju dopełnieniem czy tez narzędziem ekonomicznym dedykowanym dla regionów o wysokim stopniu rozwoju gospodarczego. To narzędzie wspomagające świat biznesu turystycznego o wysokim stopniu rozwoju – z innego świata. Małpowanie rozwiązań ekonomicznych funkcjonujących w świecie innych realiów gospodarczych to nieporozumienie. Najpierw musi powstać biznes turystyczny a później klaster – nie na odwrót. Czerwony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-20)
 • I w tym ustępie Czerwony zgadzam się z tobą w całej rozciągłości - tylko jak uświadomić tym ludziom ich. .. .. Już słyszę te epitety. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MiejscowyAborygen(2011-04-20)
 • zobaczcie jak działa klaster mazurskie okna ( www.mazurskieokna.pl) - klastry to coś czego potrzba naszym przedsiębiorcom w regionie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kot1990(2012-04-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW START