Czwartek 16-08-2018, imieniny Stefana, Rocha
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Degradacja Degradacja

Elbląski Klaster Turystyczny ma się coraz lepiej

Elbląg, Elbląski Klaster Turystyczny ma się coraz lepiej (fot. nadesłane)
Rek

Zaledwie kilka tygodni potrzebowała grupa przedsiębiorców z branży turystycznej na zawiązanie Elbląskiego Klastra Turystycznego. Obecnie złożone dokumenty w sądzie czekają na akceptację, a tym samym na formalne powstanie stowarzyszenia.

Pomysł na utworzenie Klastra pojawił się podczas spotkań „Grono Menadżerów” organizowanego przez ECORYS na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dzięki temu, 21 marca w Hotelu Atletikon w Elblągu spotkała się grupa inicjatywna branży turystycznej w celu utworzenia Elbląskiego Klastra Turystycznego.
     Zaledwie dwa tygodnie później uchwalony został statut stowarzyszenia i cała, wymagana dokumentacja trafiła do olsztyńskiego sądu. Od strony formalnej pozostaje oczekiwać na pozytywne rozpatrzenie i bezproblemową rejestrację. Z drugiej strony, rozpoczęły się już pierwsze prace związane ze stworzeniem oferty turystycznej regionu elbląskiego. Obecnie (stan na 18 kwietnia) w Klastrze znajduje się 32 członków reprezentujących branżę turystyczną.
     - Nasze działania i cały wkład pracy jest czysto społeczny. Poświęcamy swój własny czas na stworzenie oferty turystycznej naszego regionu oraz jego promocję. Przygotowujemy się do złożenia wniosku o dotacje w ramach RPO Warmia i Mazury na budowę klastrów o znaczeniu lokalnym i regionalnym – informuje Prezes EKT, Hanna Skrobotun.
     Wszystkich członków cieszy duże zainteresowanie tematyką i celem klastra.
     - W przeciągu kilku tygodni stworzyliśmy pokaźną grupę osób, którym zależy na rozwoju naszego regionu - dodaje Prezes.
     Elbląski Klaster Turystyczny ma stanowić platformę współpracy między firmami, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami publicznymi, organami władzy samorządowej, organizacjami pozarządowymi oraz jednostkami naukowymi i najpełniej wykorzysta zgromadzony w nich potencjał do realizacji wspólnego celu jakim jest rozwój turystyki i promocja miasta Elbląga i regionu.
     Celem Klastra jest wzrost konkurencyjności turystycznej regionu na rynku turystycznym Polski. Wszyscy zainteresowani przystąpieniem do tworzącego się Klastra mogą również dodać się na listę mailingową, wysyłając swoje dane: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz nazwę firmy/instytucji na adres: klasterturystyczny@wysoczyzna.pl. Pod ten adres można również wysyłać pytania dotyczące tworzącego się EKT.

Mateusz Milanowski, rzecznik prasowy Elbląskiego Klastra Turystycznego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Elbląski klajster turystyczny ? Znaczy się jak turysta się skaleczy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pieronek(2011-04-19)
 • Literówka - To jest plaster turystyczny - taki nieprzemakalny, co to go możesz wsadzić do plecaka. Taki plaster turystyczny jest bardzo przydatny jak skaleczysz się o puszkę od konserwy turystycznej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Plajster(2011-04-19)
 • chętnie poznalibyśmy członków tego klastra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-19)
 • To taki czysty Kabaret Turystyczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-19)
 • Elblaski Kastrat Turystyczny pomyślnie przeszedł implantację członka z Olsztyna, dzięki czemu wyrosną im cojones pozwalające na zaciągnięcie do tej plamy turystycznej potencjalne ofiary.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-19)
 • Co to jest klaster - odsyłam do prac Michaela E. Portera. Łatwo jest pisać banialuki. Inicjatywa super.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Trader(2011-04-19)
 • ooooo jest tez pieniacz i dywersant!!!!?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wieczne dziecko(2011-04-20)
 • Klaster jest pewnego rodzaju dopełnieniem czy tez narzędziem ekonomicznym dedykowanym dla regionów o wysokim stopniu rozwoju gospodarczego. To narzędzie wspomagające świat biznesu turystycznego o wysokim stopniu rozwoju – z innego świata. Małpowanie rozwiązań ekonomicznych funkcjonujących w świecie innych realiów gospodarczych to nieporozumienie. Najpierw musi powstać biznes turystyczny a później klaster – nie na odwrót. Czerwony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-04-20)
 • I w tym ustępie Czerwony zgadzam się z tobą w całej rozciągłości - tylko jak uświadomić tym ludziom ich. .. .. Już słyszę te epitety. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MiejscowyAborygen(2011-04-20)
 • zobaczcie jak działa klaster mazurskie okna ( www.mazurskieokna.pl) - klastry to coś czego potrzba naszym przedsiębiorcom w regionie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kot1990(2012-04-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW BIZNES