UWAGA!

Elbląski Produkt Roku 2006

 Elbląg, Twórcy systemu „e-Rekrutacja”
Twórcy systemu „e-Rekrutacja” (fot. Jakub Klawon).

W kamieniczkach elbląskich ogłoszono w środę 25 października wyniki pierwszego konkursu na „Elbląski Produkt Roku”. - Najbardziej promocyjnym produktem tego roku dla miasta Elbląga i jego twórców jest program informatyczny rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych - ogłosił przewodniczący kapituły konkursu dr Jarosław Niedojadło z elbląskiej PWSZ.

Organizatorem konkursu była Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Elblągu. Do konkursu zgłoszono cztery produkty z regionu elbląskiego.
     Autorami systemu komputerowego wirtualnej rekrutacji są studenci Instytutu Informatyki Stosowanej: Agnieszka Wójcik (wdrożenie systemu), Dawid Labuda, Maciej Sidor, Tomasz Sikora (programiści). System stworzyli w ramach inżynierskiej pracy dyplomowej. Kierownikami i pomysłodawcami projektu są dyrektor IIS Krzysztof Brzeski oraz wicedyrektor IIS Teresa Jurewicz-Obrzut. System został opracowany przy współpracy z naczelnikiem Wydziału Oświaty UM Anną Korzeniowską, dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty Grażyną Kluge oraz dyrektorami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w regionie.
     Dzięki systemowi „e-Rektutacja” kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych zdobywają wszelkie informacje o wybranych przez siebie szkołach. Szczegółowe dane potrzebne do rekrutacji są wprowadzone do systemu, a następnie weryfikowane, a oni sami mogą śledzić na bieżąco przebieg rekrutacji. Dostarczają oni dokumenty tylko do jednej ze szkół (szkoły I wyboru) a nie, jak dotychczas, do trzech. O wynikach rekrutacji dowiadują się nie tylko z wywieszonych list w wybranych szkołach, ale także poprzez system „e-Rektutacja” drogą internetową.
     Zwycięski projekt nagrodzono oryginalną statuetką autorstwa rzeźbiarza Romana Fusa, a listy gratulacyjne wraz z nagrodami finansowymi wręczył laureatom konkursu prezydent Henryk Słonina.
     Pamiątkowymi plakietami wyróżniono również pozostałe zgłoszone do konkursu produkty. Otrzymali je: browar w Braniewie za nowy gatunek piwa (kapituła w werdykcie podkreśliła duże znaczenie uruchomienia zlikwidowanego przed laty browaru na bazie polskiego kapitału i wpływ tej inwestycji na złagodzenie skutków bezrobocia w Braniewie), elbląska PSS Społem za chleb „Rozmaitości” i pasłęcka piekarnia Raszczyk za chleb „Witalny”.
     - Konkurs na „Elbląski Produkt Roku” będzie kontynuowany także w przyszłym roku – podkreślił Janusz Ufnalewski, prezes elbląskiej NOT. - Liczymy, że w kolejnej edycji konkursu weźmie udział większa grupa producentów z Elbląga i regionu, a przyznane wyróżnienia będą promocyjnie wspierały najlepszych z nich.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • pffff....
 • tak trzymać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  patriota elbląski(2006-10-26)
 • Rządy Sloniny to bezrobocie i bieda. W Elblągu zwykly chleb stal się czymś niesamowitym !!! Zamiast Inicjatywy i Profesjonalizmu Zawodowego wybrano Wazelinę w ilościach przekraczających normy bylego Związku Radzieckiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2006-10-26)
 • Produktem Roku powinien być "mandat za przeklinanie". Latwo dostać i dostępny dla wszystkich. Panie Slonina na filmach wyświetlanych w kinach również przeklinają. Niech Pan pozwie do Sądu Grodzkiego ekran kinowy i glośniki. Niech Pan odejdzie , Pana rządy to Kpina z obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  optymista(2006-10-26)
 • Produktem roku? Tylko piekarczyk. pomimo tego ze koles ma lopate do piachu a nie do chleba jest i tak czyms lepszym niz pomysly krawaciarzy ze stolkow
Reklama