UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląski zakład Gino Rossi do zamknięcia

 
Elbląg, Zakład Gino Rossi mieści się na terenie spółdzielni Elsin
Zakład Gino Rossi mieści się na terenie spółdzielni Elsin (fot. Michał Skroboszewski)

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu wpłynęło w ostatnich miesiącach kilka zawiadomień od firm o zwolnieniach grupowych. Swój zakład produkcyjny w naszym mieście od nowego roku zlikwiduje Gino Rossi. To efekt kryzysu spowodowanego pandemią.

Z końcem sierpnia swój zakład produkcyjny zlikwidowała spółka Klaveness Footwear, która przy ul. Żuławskiej produkowała ortopedyczne obuwie. Pracę straciło 40 osób. Do końca roku zwolnienia obejmą 59 pracowników spółki Gino Rossi, która prowadzi działalność przy ul. Warszawskiej w pomieszczeniach wynajętych od spółdzielni Elsin. Od 1 stycznia 2021 roku zakład przestanie istnieć.

- Obecnie jesteśmy w procesie konsolidacji produkcji Gino Rossi, która do niedawna prowadzona była tylko w zakładach w Słupsku i Elblągu. Dziś obuwie Gino Rossi powstaje także w fabryce w Polkowicach. Ze względów optymalizacji kosztowej, która jest pochodną m.in. pandemii koranawirusa, na tym etapie niezbędna jest reorganizacja zatrudnienia, która obejmie m.in. zakład produkcyjny w Elblągu, który zostanie zlikwidowany – potwierdza w odpowiedzi na nasze pytania Tomasz Kuźniarski, prezes zarządu Gino Rossi. - Dokładamy wszelkich starań, aby proces ten przebiegał w sposób spokojny, profesjonalny i z poszanowaniem praw pracowników. Odbyliśmy spotkania z przedstawicielami pracowników, które pomogły w wypracowaniu optymalnych rozwiązań i zakończyły się podpisaniem porozumienia, w którym zostały uwzględnione postulaty pracowników. Jednocześnie jesteśmy otwarci na rozmowy i współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy, z którym mamy zaplanowane spotkania w najbliższym czasie. Nasz dział HR pomaga także w przygotowaniu wszelkiej dokumentacji np. do ZUS, związanej z uzyskaniem dodatkowych świadczeń, w tym przedemerytalnych. Poinformowaliśmy również o prowadzonym przez Gino Rossi procesie inne zakłady w Elblągu, tak aby nasi pracownicy mogli możliwie jak najszybciej znaleźć zatrudnienie w nowym miejscu pracy.

Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zmian w zatrudnieniu do PUP wysłał także Carrefour Polska, który w Elblągu zatrudnia 99 osób. Miałyby zostać przeprowadzone w październiku.

- Liczba zwolnionych pracowników w dużej mierze jest uzależniona od przyjęcia przez nich nowych warunków pracy proponowanych po reorganizacji firmy – informuje Katarzyna Piasecka z kierownik działu pośrednictwa i poradnictwa zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. I wylicza, że „pracodawca planuje wypowiedzenie warunków pracy i/lub płacy 91 osobom, które na skutek na skutek odrzucenia przez danego pracownika warunków może skutkować rozwiązaniem umowy (warunki pracy zmienione na tyle nieistotnie, że nie powinny zostać odrzucone)”. W przypadku pięciu kolejnych osób warunki mogą być na tyle istotne, że może dojść do rozwiązania stosunku pracy. - Z informacji w mediach ogólnopolskich wynika, że Carrefour wycofał się ze zwolnień w bieżącym roku – zastrzega jednak PUP.

- Carrefour, jako firma odpowiedzialna społecznie, postanowiła skorzystać z rządowych mechanizmów, stworzonych na potrzeby ochrony miejsc pracy i złożyła stosowne dokumenty w tej sprawie. Aktualnie czekamy na rozpatrzenie naszego wniosku – informuje biuro prasowe Carrefour Polska w odpowiedzi na nasze pytania.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama