UWAGA!

Ełckie atrakcje najlepsze

Najlepszy pomysł na produkt turystyczny w województwie warmińsko-mazurskim ma grupa partnerska „Orzysz - Ełk - Olecko” - tak orzekła kapituła konkursu „Turystyka - wspólna sprawa” - informuje Jakub Michalski z firmy doradczej Migut Media. Ten produkt to „Ełcka kolej na kajaki”, czyli spływ kajakowy i podróż kolejką wąskotorową.

Kapituła oceniła pomysły na produkty turystyczne powołane do życia przez regionalne grupy partnerskie działające w ramach projektu „Turystyka - wspólna sprawa”. Ocenie podlegały także same grupy, jednym z celów konkursu było bowiem stymulowanie ich aktywności.
     Zwycięską grupę partnerską tworzą samorządy, przedsiębiorstwa i organizacje wspierające rozwój turystyki z powiatów: ełckiego, oleckiego i piskiego. O zwycięstwie grupy „Orzysz - Ełk - Olecko” zadecydowała oryginalność pomysłu na atrakcję turystyczną. Produkt „Ełcka kolej na kajaki” oparty jest na spływie kajakowym i na podróży kolejką wąskotorową. Pierwszy etap to spływ rzeką Ełk ze wsi Mazury do Ełku, a następnie przejażdżka Ełcką Kolejką Wąskotorową do wsi Sypitki. Uczestnicy wycieczki zabierają kajaki ze sobą, są one przyczepiane pod wagonami. Na miejscu przesiadają się do kajaków i płyną, między innymi rzekami Ligą i Legą oraz po terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, kończąc na jednej z przystani na Biebrzy.
     Ogólnopolski konkurs wyłonił 16 wojewódzkich laureatów, a zorganizowany został w ramach projektu „Turystyka - wspólna sprawa”. Wszyscy laureaci zaprezentują się na największym stoisku podczas tegorocznej edycji targów Tour Salon w dniach 24-27 października w Poznaniu. Zwycięska grupa partnerska otrzyma ponadto dofinansowanie wydania materiału promującego produkt turystyczny.
     „Turystyka - wspólna sprawa” to największy projekt szkoleniowo-doradczy dla branży turystycznej w Polsce. Bierze w nim udział ponad 130 grup partnerskich, które stworzyły łącznie ponad 200 produktów turystycznych na terenie całego kraju.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama