UWAGA!

Fosy Staromiejskiej odmładzanie

Elbląg, Fosy Staromiejskiej odmładzanie
(fot. WS)

Kiedy wczoraj w Urzędzie Miasta podpisywano umowy na dofinansowanie trzech miejskich inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury”, nasz fotoreporter wybrał się na Wyspę Spichrzów. Zobacz fotoreportaż, bo być może już niedługo te zdjęcia będą miały wartość archiwalną.

O podpisaniu umów na dofinansowanie napisaliśmy w tekście „43 miliony na koniec kadencji”. Teraz nieco szczegółów o inwestycjach, zwłaszcza tej na Wyspie Spichrzów.
       Projekt „Rewitalizacja centrum miasta – rozwój funkcji turystycznych Elbląga” ma na celu przywrócenie atrakcyjności przestrzeni miejskiej Wyspy Spichrzów. Zakres projektu obejmuje:
       – oczyszczenie i pogłębienie ok. 975 metrów bieżących Fosy Staromiejskiej, budowę ciągu pieszo-spacerowego wraz z zagospodarowaniem zieleni,
       – budowę bazy obsługi sportów wodnych i turystyki „Osada Truso”, polegającej na zagospodarowaniu przyczółka południowego, ulokowaniu obiektów obsługi sportów wodnych z dostosowaniem ich do obsługi turystycznej wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do obsługi turystów oraz umocnieniu brzegów,
       – realizację pięciu drogowych obiektów inżynierskich: przebudowę jednego mostu, jednej kładki dla pieszych, dwóch przepustów i budowę jednej kładki dla pieszych, przebudowę ulic w obrębie Wyspy Spichrzów wraz z infrastrukturą drogową na długości ok. 1500 m,
       – umocnienie i zagospodarowanie nabrzeża (od strony rzeki Elbląg) od mostu Tysiąclecia wzdłuż linii Wyspy Spichrzów.
       Wartość projektu wynosi 43,054 mln zł, z czego 24,346 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.
      
       Druga podpisana umowa dotyczy dofinansowania odbudowy Ratusza Staromiejskiego – reprezentacyjnego obiektu, który stanął na Starym Mieście. W Ratuszu funkcjonować będzie między innymi centrum konferencyjno-kongresowe, Elbląska Orkiestra Kameralna, Informacja Turystyczna, Euroregion Bałtyk, Miejski Konserwator Zabytków.
       Koszt inwestycji wynosi 20,7 mln zł, z czego 15,3 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.
      
       Trzecia umowa dotyczy dofinansowania przebudowy skrzyżowania ulic Grota Roweckiego –12 Lutego – Armii Krajowej, będącą I etapem przebudowy całej ul. 12 Lutego.
       Wartość projektu to 4, 475 mln zł. Prawie 3 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niedawno zaszedłem do miejskiej informacji turystycznej, zasiegnąć informacji o Elblągu i okolicach. Pani powiedziała-tam są ulotki. I na tym był koniec informacji. Więcej tu nie przyjade.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  turysta(2010-11-17)
 • Turyści w tym mieście są nieproszeni, lepiej było zapytać jakiegokolwiek elblążanina, wiedzą zapewne przewyższałby osoby na ciepłych stołeczkach na bezużytecznych obecnie stanowiskach.
 • Pięć lub sześć lat temu fosa była czyszczona i pogłębiana. Tak szybko ją zamuliło ?????
 • Pieniądze najlepiej topi się w błocie - o jakich wy k. .. .turystach piszecie w kraju i mieście nędzarzy??? Lokalnym kacykom chcecie dać zarobić
 • Witam. Gdzie teraz urzęduje konserwator zabytków?? W necie nie potrafię znaleźć. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  apac51(2010-11-17)
 • Świętego Ducha 19
 • Thx
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  apac51(2010-11-17)
 • Aj tam, wszyscy tylko piszecie negatywy i widzicie świat w pesymistycznych barwach. Nie podoba się w Elblągu? droga wolna. Dla mnie miasto pięknieje, a pomysł rewitalizacji Wyspy Spichrzów jest genialny. Właśnie wróciłem z Wrocławia i tam nie ma jednej a kilka takich wysepek. Turystów jest masa, wyspy podzielone są (przez mieszkańców) na część studencką, miejską i dla rodzin z dziećmi. Wszystko pięknie zaaranżowane, oświetlone i zmonitorowane. Czekam z niecierpliwością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  eskobedo(2010-11-18)
 • @eskobedo z Wrocławia, z Wrocławia. .. .. Elbląg to prawie Wrocław. To PRAWIE robi kolosalną różnicę pod względem kosztów rentowności i zasadności - a może jesteś gospodynią domową to nie będę się szarpał
 • Czy ktoś mógłby zamieścić w miarę czytelny plan owej fosy? Bardzo proszę!
 • Unia zaczyna przewyższać komunę, myślalem, że to niemoźliwe, ale powodzenia może za 100 lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiesiek44(2010-11-18)
 • Wiesiek masz rację
Reklama