UWAGA!

Gmina zatrudnia bezrobotnych

Gmina Elbląg, na której terenie bezrobocie jest szczególnie dotkliwe, sama, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Elblągu, tworzy miejsca pracy dla bezrobotnych.

Od 1 lutego 10 osób zostanie zatrudnionych na rok w ramach robót publicznych. Będą one wykonywać drobne prace remontowo-budowlane na terenie Urzędu Gminy, szkół podstawowych, gimnazjum, Gminnego Ośrodka Kultury, świetlic wiejskich i punktów lekarskich podstawowej opieki zdrowotnej.
     1 kwietnia natomiast osiem osób rozpocznie półroczne, płatne przygotowanie zawodowe. Będą one pracować przy robotach rozbiórkowych i drobnych remontach w budynkach komunalnych oraz przy naprawie gminnych dróg. Trzy kolejne osoby zostaną zatrudnione przez sześć miesięcy w Urzędzie Gminy w ramach stażu absolwenckiego, a 30 innych osób – przy pracach porządkowych na terenie gminy.
     Z wójtem gminy Elbląg Grzegorzem Nowaczykiem rozmawia Krzysztof Fedak:
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo dobry pomysł, sprawdzony w innych miastach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wielkopolanka(2006-01-19)
 • Bardzo dobry pomysl. Mam nadzieje że osoby będą ubrane w przepisową odzież, będą przeszkoleni z BHP, odbędą badania lekarskie, zapłacą ubezpieczenia.Nadzór będzie miał odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Sprawdzą to z pewnością inspektorzy PiP, nadzór budowlany,itd. Jeśli sie mylę to ktoś powinien za takie narażanie ludzi odpowiedzieć. Ja w swojej firmie niedopuszczam do takiego bezprawia :). Jeśli byłbym zwolniony z w/w głupot i przestrzegania niekorzystnego kodeksu pracy to prawdopodobnie nie musiałbym zatrudniac "bezrobotnych"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OnufryZ(2006-01-19)
 • Należy rozwiązać nieefektywny urząd /bez/pracy, gdzie sie udaje pracę a właściwie prowadzi jedynie statystykę i tworzy koszty.
 • Faktem jest, ze panie tam pracujace nie przemeczaja sie i traktuja bezrobotnych jak zlo konieczne! Bledem bezrobotnych jest naiwne myslenie, iz ktos wezmie ich los w swoje rece. Jesli sam sobie nie pomozesz, to nikt tego nie zrobi, tak zawsze bylo jest i bedzie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  juz_pracujacy(2006-01-20)
 • No niestety ale na staż do UG to tylko po znajomości - taka jest prawda!
 • A może by tak w gminie tolkmicko zaplanowac takie prace dla bezrobiotnych np. w Suchaczu przy wykonywaniu dróg na terenach działek rekreacyjnych
 • pozdrowienia dla redakcyjnych nierobów. tematy wiszą po kilka dni!
 • A po co zatrudniacie? nudzi wam sie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agnies(2006-01-27)
Reklama