UWAGA!

IH w garmażerii

Elbląska Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę jakości oferowanych nam wyrobów garmażeryjnych. Wszystkie były świeże, ale ich producenci czasem nas oszukują.

Kontrolę przeprowadzono w trzech placówkach detalicznych, w tym w dwóch sklepach wielkopowierzchniowych) na terenie Elbląga. We wszystkich były właściwe warunki do przechowywania oraz segregacji wyrobów garmażeryjnych. Pod względem przestrzegania terminów przydatności do spożycia i dat minimalnej trwałości zbadano 58 partii wyrobów garmażeryjnych, nie kwestionując żadnej z nich.
     Ale gdy do badań laboratoryjnych pobrano sześć partii takich wyrobów, cztery z nich zakwestionowano: hamburgery z indyka miały za dużą zawartość skrobi, uszka z mięsem – za mało farszu, makaron ziemniaczany a la kopytka – za dużo soli, zaś sałatka domowa warzywna zawierała sacharynę, co jest niezgodne z przepisami.
     - W związku z ujawnieniem niewłaściwej jakości wyrobów garmażeryjnych do ich producentów skierowaliśmy wystąpienia pokontrolne z wnioskami o wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości – informuje Bronisława Walawska-Pawlak, dyrektor IH w Elblągu. - Ponadto cztery informacje o niewłaściwej jakości skontrolowanych wyrobów skierowaliśmy do właściwych terytorialnie Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Komu i czemu ma służyć taka inormacja. Inspekcja Handlowa żyje z naszych podatków i mamy prawo wiedzieć jakie placówki handlowe nas konsumentów oszukują. Dzisiaj IH mówi nam oszukują was, a kto to już nasza słodka tajemnica. Kogo i w jakim celu ochraniają, i wobec kogo powinni byc lojalni. Jeżeli dalej ta instytucja ma tak działac to jestem za natychmiastowym rozwiązaniem tego towarzystwa wzajemnej adoracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Konsument(2006-02-06)
 • Może Inspekcja Handlowa pochwali się jak ukarała wielkie sklepy ?, idę o zakład że włos im zgłowy nie spadnie. Zgadzam się iż ta firma powinna być rozwiązana lub wymienieni pracownicy włącznie z dyrekcją.
 • Może Inspekcja Handlowa pochwali się jak ukarała wielkie sklepy ?, idę o zakład że włos im zgłowy nie spadnie. Zgadzam się iż ta firma powinna być rozwiązana lub wymienieni pracownicy włącznie z dyrekcją.
 • IH nie moze powiedziec jakie to sklepy-bo jakies patalachy uchwalily ustawe o danych osobowych.Wiec zgodnie z prawem nie moga podac ich nazw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  annaczer(2006-02-06)
 • staram się nie kupować żywności w duzych sklepach....ale mam do IH prośbę, spróbujcie kupić cały ''baton'' sera żółtego....nie sprzedadzą wam,a dlaczego? , dlatego że są po terminie przydatności, dlatego kroją na plasterki,wiem,bo sprawdzałam
Reklama