UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Wystarczy urodzić 4 dzieci i nie trzeba pracować ani dnia by dostać minimalna emeryturę. .. .Dziś to 1025 zł na rękę. .. I to dopiero jest chory system promujący nierobów. .. Bierze taka mamuśka 2000 miesięcznie z 500+ i jeszcze dostanie emeryturę nie płacąc przez całe życie ani grosza składki czy podatku. .. .A jak myślicie czy te dzieci które urodziła będą pracować??? Na 99% nie bo mama pokazała że nie trzeba a można spokojnie żyć. To jest chory system!!!! Hashtagi: #Elblagpieknemiasto
  • Trutniu, wychowaj czwórkę dzieci, to pogadamy.
  • @Mama - Mam troje rodzeństwa. Mama jeździła do pracy a my do przedszkola i szkoły i co? Teraz ma emeryturę wyższą o 200 zł od tej co dnia nie przepracowała. .. .Sam mam dwoje dzieci pracuję ja i żona (dzieci żłobek i przedszkole)i płacimy podatki więc proszę nie nazywaj mnie trutniem. A swoje dzieci też uczę, że trzeba pracować a nie żyć na czyjś koszt.
  • Dalej jesteś trutniem, nawet gorzej bo wiesz z czym się to się je a piszesz głupoty. Z całym szacunkiem dla twojej mamy, miała gorzej ale co przecież dążymy do tego by było lepiej, to chyba naturalne? To mam się czuć winna bo ktoś miał gorzej? Kto dziś bierze emeryturę za 4 dzieci nie ma takich osób, dopiero będą. Ile płacisz podatku? Masz za to darmową szkołę dla dzieci, bezpieczeństwo policja i wojsko, oświetlone i posprzątane miasto, chodniki i drogi rowerowe a do tego bonus 500 zł na dziecko, tyle odprowadzasz podatku, że wystarcza na to wszystko? Nikt nie broni zróbcie jeszcze 2 dzieci skoro 1000 zł emerytury to taki luksus.
  • @Mama - To wyobraź sobie o ile wystarczy Ci wyobraźni w co wątpię, że każda kobieta rodzi 4 dzieci i przestaje pracować bo po co? I Ty uważasz że w ten sposób dążymy do tego, aby było lepiej??? Masakra. .. Aż żal że tacy ludzie mają prawo wyborcze. .. Najlepiej wszyscy przejdźmy na socjal będzie każdemu lepiej! Emerytura za dzieci już jest wypłacana od ponad roku. ..
  • Więc twierdzisz że każda kobieta która urodziła 4 dzieci to nierób. Więc twierdzisz że te matki które miały 4 dzieci a pobierają emeryturę nigdy nie splamiły się pracą, to jest wierutne kłamstwo. Więc twierdzisz że utrzymanie dzieci nic nie kosztuje, czyli 500 zł to czysty zysk, a dzieci chodzą głodne, tak oceniasz Polki? Nie odpowiedziałeś na pytanie ile rocznie płacisz podatku? Napisałam o szkole ale widzę, że masz dzieci w przedszkolu i żłobku płacisz za nie? Ile? Bierzesz w końcu ten ponad 2x500+ czy nie? Boję się, że tego twojego podatku zabraknie na to wszystko, ciągniesz jak każdy inny a innych oceniasz jako nierobów. Jesteś taki małostkowy i nawet nie rozumiesz, mechanizmów rządzących państwem i światem a wypowiadasz się na temat kto ma prawo wyborcze.
  • @Mama - Kobieto zmień leki lub bierz po połowie ***** ***
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Jacoś#(2020-07-17)
  • @Mama - Widzę że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną. .. .Napisalem, że dziś wystarczy urodzić 4 dzieci i można bez opłacenia grosza składki pobierać emeryturę i że to jest chore. Można żyć z 500+ nie pracować i dostawać dodatki bo to nie wlicza się do dochodu. Za przedszkole płacę z wyżywieniem około 200 zł bo darmowe jest tylko 5 godzin a zgadnij kto może odebrać dziecko po 5 godzinach??? Ja z żoną nie. .. Nie będę się tłumaczył ile zapłaciłem podatku ale moje dochody sa zbliżone do średniej krajowej. Oczywiście że biorę 500+ bo skoro place podatki to mam do tego większe prawo niż Ci którzy nie płaca podatku. I szanuję wszystkie Polki, które rodzą dzieci i godzą wychowanie ich z pracą zawodową.
  • "Wystarczy urodzić 4 dzieci i nie trzeba pracować ani dnia by dostać minimalna emeryturę. .. .Dziś to 1025 zł na rękę"Twierdzisz że dziś 60+ idące na emeryturę lub będące na emeryturze mają emerytury "nie płacąc przez całe życie ani grosza składki czy podatku"- podtrzymuję, że to wierutne kłamstwo. Od 1 kwietnia 2016 roku wszedł program 500+ w 2019 stopa bezrobocia wynosiła 5%, ile było kobie 4+ wśród tych bezrobotnych? Przedszkola nie są dla niepracujących rodziców, zgadza się? Gdy kobieta niepracująca zajmuje się dziećmi, samorząd nie ponosi kosztów utrzymana przedszkola dla 4 dzieci, tak? Kobieta z 4 dzieci na 8 lat jest wyłączona z życia zawodowego? Kogo zatrudni pracodawca w pierwszej kolejności kobietę z 4 czy 2 dzieci? To co piszesz jest marginalne, ale wspaniale wpisujesz się w retorykę, że kobiety z 4 dzieci to nieroby, tak to wprost wynika. Bohaterze masz większe prawo: od średniej 5100 brutto jest 321 zł zaliczki PIT odjąć ulgę prorodzinną 92 zł wynosi 229 zł podatku z zamian masz 2x500+, przedszkole co prawda tylko 5 godz ale jednak i tak jak pisałam, zaszczyt mieszkania w pięknym oświetlonym mieście.
  • @Mama - Dalej nic nie rozumiesz. .. Ostatni raz Ci spróbuję to wytłumaczyć. Napisałem że nie trzeba przepracować dnia urodziwszy 4 dzieci i ma się emeryturę. I to właśnie jest chory kraj. Bo zamiast promować rodziny w których oboje rodziców pracuje to promuje się te gdzie kobieta nie pracuje. Przedszkole powinno być bezpłatne dla pracujących a płatne dla niepracującej. Skoro nie pracuje to chyba ma pieniądze więc niech płaci. 500+ powinno być dla pracujących bo skoro nie pracuje to chyba ma kasę skoro stać ją na luksus bycia z dziećmi w domu. Powinno się promować pracę a nie bezrobocie i o to mi chodzi. idac Twoim tokiem rozumowania najlepiej jakby wszystkie kobiety nie pracowały to samorząd nie wydałby złotówki na przedszkola i żłobki. .. A Ty ile podatku zapłaciłaś??
  • Nie odwracaj kota ogonem to są twoje słowa "Emerytura za dzieci już jest wypłacana od ponad roku. .. "To nie jest promowanie to pomoc dla tych kobiet które, być może samotnie wychowują dzieci, miały problemy zawodowe. Ty to wszystko spłycasz do rangi kasy, zero w Tobie zrozumienia ludzkiego. Jak ogólnie wiadomo, brakuje miejsc w przedszkolach które są dla dzieci rodziców pracujących, czego nie rozumiesz? To nie luksus właśnie jestem po rozmowie z osobą która samotnie wychowała 5 dzieci, ojciec alimenciarz bez 500+itd. Wiesz co nie ma żadnego problemu z 500+ itd. W przeciwieństwie do Ciebie. Wiesz co dodała? Kobiety nie chcą mieć więcej dzieci, nie chcą 500+, nie chcą tej śmiesznej emerytury. Kobiety chcą żyć a nie wiecznie dziećmi się zajmować, nawet wolą pracę niż "siedzenie w domu"ale czy Ty do pojmiesz, szczerze wątpię. Co do mojego podatku to płacę od dziesiątek lat procentowo taki sam, nie mam problemu w przeciwieństwie do Ciebie, że ktoś dostaje 500+, w żaden sposób nie wpływa to na moje podatki. Dzieci mam odchowane bez 500+ itd. cieszę się że następne pokolenia mają lżej, że mniej ludzi wyjeżdża za chlebem, że ludzie kupują mieszkania, samochody nie zazdroszczę nikomu i nikomu do gara nie zaglądam.
  • @Mama - Emerytura tzw matczyna jest wypłacana od 1marca 2019 roku.
  • @Mama - Chyba Tobie droga mamo żal _ _ _ _ ściska, o 1000 pln. Chyba nie wiesz ile ta darmowa szkoła kosztuje, chyba nie wiesz, że jak dali 300+ ceny art. szkolnych poszły w górę i to sporo. Bezpieczeństwo ?? Że jak Ciebie ktoś zaatakuje porysuje Ci auto, wiesz kto, zgłosisz - to umorzą, bo nie mają podstaw, a auto same się porysowało, wojsko?? Jedna z najsłabszych armii w NATO zapatrzona w USA jak w Boga, oświetlo e i posprzątane miasto?? W którym miejscu posprzątane?? Do oświetlenia nie których ulic też można się przyczepić. A jeśli piszesz o drogach rowerowych to chyba nigdy na rowerze nie jeździłaś.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Tomasz85(2020-07-17)
  • Chyba dzieci nie masz. Bzdury piszesz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Jamajos(2020-07-17)
  • Wypłacana jest różnica jeśli ktoś ma niższą emeryturę niż 1200 zł brutto. Nie ma takich emerytek, kobiet w wieku 60+ które miały 4+ dzieci i nie splamiły się w życiu pracą jak twierdzi tu ktoś. Może za 30 lat będą takie osoby ale do tego czasu to wszystko się może wydarzyć.
  • @Mama - Ha ha ha nie ma takich osób???? Ale mnie rozmawiałaś:)wg ministerstwa uprawnionych jest około 80 tyś osób a program ma kosztować około 1 miliarda rocznie co daje średnio 1040 zl miesięcznie. Czyli tyle dopłaca Państwo do "wypracowanej"emerytury. .. .Naprawdę super mnie rozbawilas na koniec dnia. Średnio wypracowały sobie 160 zł. .. To rzeczywiście się napracowały. .. .
  • @Tomasz85 - Ręce opadają, czytałeś co napisałam? Następny z jakimiś roszczeniami? Teraz z innej beczki o 300+ że dali, nie dali też źle. Czego Wy w końcu chcecie? Dają źle, nie dają też źle. Masz rację tak jest ale od kiedy tak jest? Od zawsze żadna rewelacja. Dyskusja jest na inny temat, w skrócie czy kobiety wychowujące czwórkę dzieci a nie pracując to są nieroby. żyjące z podatków bohaterów płacących około 230 zł podatku miesięcznie ale też biorących 1000 zł miesięcznie socjalu.
  • "Na program „Mama 4+” w projekcie budżetu państwa na 2019 rok zarezerwowano ponad 801 mln złotych. "Z GOV - Dlatego zdarzają nam się wypłaty nawet po kilkadziesiąt złotych, które są „uzupełnieniem” osiąganych przez rodzica dochodów tak aby w sumie wynosiły one 1200 zł brutto – mówi rzeczniczka. ZUS
  • "Świadczenie "Mama 4 plus"otrzymuje 46,9 tys. osób – poinformowała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Większość to świadczenia dopełniające do minimalnej emerytury. Pełnych świadczeń w wysokości 1100 zł brutto przyznano 16,8 tys. Minister poinformowała, że dotychczas złożono ponad 53,2 tys. wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego. Ponad 94,7 proc. wniosków zostało już rozpatrzonych. "Jednak nie miałam racji 16,8 tys było w pełnym wymiarze. PRZYZNAJĘ SIĘ!
  • @Mama - Jeszcze w południe zarzucałaś mi, że kłamię bo nie ma jeszcze tych emerytur a teraz podajesz że jest to 801 milionów rocznie. Wiesz co oznacza "zdarzają się"? Tak jak chłopu na rowie- jak pójdziesz na grzyby i zbierzesz dwa pełne wiadra z czego 90% to opieńki a 10% to prawdziwki to te prawdziwki oznacza"zdarza się". 801 milionów na 80 tysięcy kobiet daje około 834 zł miesięcznie czyli średnio wypracowały sobie około 360 zł. .. Szok!!!
  • @Mama - Państwo nie powinno nic dawać!!! Powinno promować pracę i wprowadzić większe ulgi podatkowe na dzieci. A jeśli ktos zarabia średnia krajową (5300 zł)to chyba płaci około 800 zł podatku PIT. Do tego składkę zdrowotną i oczywiście emerytalną. A ile płaci niepracujący? Przy pracujących dwóch osobach niech druga zarabia około 3000 daje to w sumie około 1200-1300 zł podatku miesięcznie plus składki. A ile płaci ten niepracujący spytam raz jeszcze?
  • Uratowały Cię te 16 tys emerytur, nie wiem jak te kobiety z komuny się uchowały. W dodatku jest jeszcze Renta Rodzinna po zmarłym mężu dla kobiet po 50.Co do 801 to są środki zarezerwowane w budżecie, ile wydano może ktoś wie? Czy liczenie 801 mln na 80 tys to jest prawidłowe? Za późno znalazłam te dane, ciekawe czy miałeś świadomość tych 16 tys. emerytur czy się udało, myślę że też nie wiedziałeś.
  • Proszę nie mieszać składek do ZUS, moje wyliczenie jest prawidłowe co do podatku PIT. Co do niepracujących jak pisałam wcześniej pod koniec 2019 roku było 5% bezrobocie. Ile osób z tych 5% ma dzieci, ile z tych osób które są na bezrobotnym i ma dzieci jest matek z 4+. Wiesz że ulgi podatkowe to są dla dobrze zarabiających, w większości PRACUJĄCA matka mająca 4+ nie jest w stanie wykorzystać ulgi prorodzinnej. Masz taką świadomość, masz też taką świadomość że w całej Europie płacą socjal na dzieci to nie jest nasz wymysł. W każdym państwie jest bezrobocie, w każdym państwie pomaga się najuboższym, w każdym państwie jest jakiś odsetek patologii. Lecz nie można generalizować że jeśli ktoś bierze 500+
  • Wróćmy do początku dyskusji "Wystarczy urodzić 4 dzieci i nie trzeba pracować ani dnia by dostać minimalna emeryturę. .. .Dziś to 1025 zł na rękę. .. I to dopiero jest chory system promujący nierobów. .. "Ustaliliśmy że jest 16 tys kobiet które wychowały ponad 4 dzieci przyznano pełnym wymiarze emeryturę. Skąd wiesz, że nie pracowały "ani dnia"a może te matki pracowały u gospodarza, a może pracowały na czarno? Przecież masa ludzi pracowała na czarno nawet do dziś to się zdarza, nie od dziś wiadomo, że będę problemy emeryturami. Te osoby które nie wypracują sobie emerytury, mogą się starać o zasiłek z MOPS więc system i tak zapłaci.
  • Proszę nie mylić składek ZUS z podatkiem PIT. Moje wyliczenie podatku jest prawidłowe około 321 zł odjąć ulgę prorodzinną 92 wychodzi 229,tak samo z żoną razem 458 zł. Masz rację z tym że są dwie osoby. Na swoją obronę mogę tylko powiedzieć, że dyskusja zaczęła się od niepracujących kobiet które mają 4+ dzieci a nie było mowy o ich mężach. Nie wiemy czy przykładowy Kowalski mający niepracującą żonę, czasami nie odprowadza 500 zł podatku. Oczywiste jest to że niepracujący nie płaci podatku, tak samo wydaje mi się że oczywiste jest to, że jest bezrobocie prawie w każdym państwie, że państwo pomaga w wychowaniu następnych pokoleń, to że nie można generalizować i mówić na kogoś nieroby, to chyba oczywiste? Jeszcze raz powtarzam przy 5% bezrobociu ile jest osób po 50,ilu jest mężczyzn, ile jest kobiet, ile jest matek 4+? Na 7 mln wypłaconych 500+ ilu jest nie pracujących rodziców?
  • Niestety to co napisałam musi Wam wystarczyć, nie będę miała teraz czasu tu się udzielać, trzeba coś zarobić. Dziękuję za rozmowę w której ścierały się nasze poglądy, jednocześnie mam nadzieję rozmowa ta przyniosła nam wzrost wiedzy na temat społeczeństwa i życia państwa. Darzbór grzybiarze!
  • @Mama - Gdybym nie miał świadomości, że emerytury są wypłacane to bym o tym nie pisał. A Ty zarzucałaś mi kłamstwo. Proszę poczytaj w internecie ile w Polsce jest osób biernych zawodowo to się przerazisz. Jest to około 4 milionów osób w wieku produkcyjnymi. To osoby które nie pracują i nie szukają pracy. Bezrobocie rejestrowane to wierzchołek góry lodowej. .kobiety w tej grupie stanowią około 60 %. Te osoby nie płaca składek. Co do podatków- to Ty spytałam ile place podatku dlatego pisałem o mężczyznach. I nie jest to jak piszesz 230 zł tylko około 800.Nie wie skąd wzięłaś tą kwotę. .POZDRAWIAM
Reklama