UWAGA!

Innowacyjny chłód z Modrzewiny

 Elbląg, Inwestycja ma powstać w miejscu, oznaczonym na mapie (materiały W-MSSE)
Inwestycja ma powstać w miejscu, oznaczonym na mapie (materiały W-MSSE)

Co najmniej 25 milionów złotych zainwestuje na Modrzewinie spółka, która otrzymała dzisiaj zezwolenie na działalność w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zbuduje w Elblągu zakład, zajmujący się technologią innowacyjnego wytwarzania... chłodu.

Spółka New Energy Transfer z Warszawy chce zbudować na 2,5-hektarowej działce na Modrzewinie nowy zakład produkcyjny - Centrum Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych NET. Na podstawie zgłoszenia patentowego będą w nim wytwarzane innowacyjne chłodziarki sorpcyjne. - Uruchomienie produkcji jest wynikiem wdrożenia wyników prac B+R w ramach projektu budowy największego na świecie zakładu odsalania wody z zastosowaniem technologii adsorpcyjnej (Solar Village w Arabii Saudyjskiej), gdzie New Energy Transfer sp. z o.o. wykonała i dostarczyła adsorpcyjny system do produkcji chłodu i odsolonej wody – informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która wydała zezwolenie na działalność spółki w podelbląskiej strefie. Inwestycja w Elblągu ma kosztować co najmniej 25 milionów złotych, centrum ma zatrudnić co najmniej 20 osób.

  Elbląg, Dominik Pawlak, prezes New Transfer Energy, odbiera zezwolenie z rąk prezesa W-MSSE Grzegorza Smolińskiego i wiceprezes Strefy Małgorzaty Sobieskiej zu Schwarzenberg
Dominik Pawlak, prezes New Transfer Energy, odbiera zezwolenie z rąk prezesa W-MSSE Grzegorza Smolińskiego i wiceprezes Strefy Małgorzaty Sobieskiej zu Schwarzenberg (fot. W-MSSE)


       New Energy Transfer sp. z o.o. jest polską, specjalistyczną firmą inżynierską i naukowo – badawczą, której specjalizację stanowią innowacyjne sorpcyjne technologie służące do odzysku ciepła niskoparametrowego i odpadowego oraz zamiany go w ciepło użyteczne, chłód lub odsoloną wodę pitną. Oprócz projektu dla Arabii Saudyjskiej firma stworzyła m.in. instalację trójgeneracyjną dla Wrocławskiego Parku Technologicznego, system odzyskania ciepła dla Zakładu Termicznej Utylizacji Odpadów w Szczecinie.
       „Jako pierwsi i jedyni w Polsce produkujemy adsorpcyjne agregaty chłodnicze, dedykowane do współpracy z sieciami ciepłowniczymi. W ciągu 4 lat z sukcesem skomercjalizowaliśmy innowacyjną trójzłożową technologię adsorpcyjnej produkcji chłodu. Współpracujemy z sektorem ciepłowniczym, branżowymi izbami gospodarczymi i administracją propagując i upowszechniając korzyści wynikające z zastosowania ciepła systemowego do produkcji chłodu na cele klimatyzacyjne” - czytamy na stronie internetowej spółki.
       Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że budowa Centrum Innowacyjnego ma ruszyć jeszcze w tym roku.
      

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama