UWAGA!

Jeszcze poczekamy

Elbląski samorząd ma w planach przebudowę ul. 12 Lutego. W jej ciągu ma być przeprowadzona trakcja tramwajowa, a jezdnie ulegną poszerzeniu. Przed wykonaniem przebudowy trzeba jednak przenieść na Wyspę Spichrzów zabytkową willę z ul. 12 Lutego. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji na to zadanie, ale został on unieważniony, a to oznacza poślizg w planach.

Urząd Miejski ogłosił przetarg publiczny na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Przeniesienie zabytkowego budynku z ul. 12 Lutego na teren Wyspy Spichrzów w Elblągu”. Przetarg unieważniono ze względu na tylko jedną złożoną ofertę, która została odrzucona.
     Zabytkowa willa z charakterystycznym blaszanym zadaszeniem ma interesujące wnętrze, zdumiewające nakładem pracy rzemieślników przy jego tworzeniu. Oryginalne boazerie, piękny rzeźbiony sufit, okienny witraż i duża ilość różnorodnych elementów wystroju wnętrz przekonują o konieczności zachowania całego obiektu dla potomnych. Zadanie przeniesienia zabytku ujęto w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmii i Mazur na lata 2007-2013.
     Niebawem zostanie ogłoszony kolejny przetarg publiczny na wykonanie niezbędnej dokumentacji. Oby tym razem skuteczny.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • o tej przebudowie 12 lutego juz od 6 lat mowia ii co roku ma byc za rok. co z boiskiem i bieznia na 4lo, pan prezydent obiecal ze do konca wrzesnia bedzie a jakos patrze przez okno i nic nie widze
 • Oczywiście, ze nic nie zrobią przez kolejne 2 lata. Przecież 12-lutego to miejsce "strategiczne" w naszym mieście i prace remontowe zaczną się na kilka miesiecy przed kolejnymi wyborami. Znów pan prezydent będzie się chwalił, że zrobił coś szczegółnego dla mista. Może warto w końcu dogadać się z jakimś inwestorem i wybudować fabrykę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  belias(2007-09-08)
 • Do anonimka przedmówcy: prezydent mówił o biezni w miasteczku szkolnym, a nie przy czwartym 4LO, naucz sie czytac ze zrozumieniem!
 • anonim dosrywa anonimowi. żałosne. jeden wart drugiego. po co w ogóle sie odzywacie? bo co? bo można anonimowo coś wyrzygać? ...żałosne, naprawdę żałosne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jurek.Zawada(2007-09-08)
 • Jureczku z Zawady: Cos cie boli chlopaczku? Tez przyszedles tu cos wyrzygac?
 • Jureczku Ty moj ogierze :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wacław z Zawady(2007-09-08)
 • kochany mowiono o bosiku przy 4 lo i o kalsie o profilu pilkarskim.jak odkopie ta informacje bo byla na portelu to dam linka
 • mowiono o bosiku przy 4 lo i o kalsie o profilu pilkarskim.jak odkopie ta informacje bo byla na portelu to dam linka. mowiono o tym na poczatku lipca
 • linia tramwajowa prze ul.12-Lutego to inwestycja bez sensu.Czy samorząd nie widzi ważniejszych potrzeb w mieście od budowy kawałka niepotrzebnego torowiska. Czemu ma służyć ta inwestycja. Chętnie usłyszałabym argumenty przamawiające za tym,Przecież na pewno nie zostanie zlikwidowana linia do Pl. Słowiańskiego , bo przecież musi być połączenie tramwajowe do ulBrowarnej,. Więc po co ten dodatkowy kawałek ? Hania
 • www.umelblag.pl 04.07.2007 "..planowane jest wybudowanie boiska do piłki nożnej o wymiarach 30m x 60m przy IV Liceum Ogólnokształcącym w ramach programu rządowego "Blisko Boisko". Rozpoczęcie wyżej wymienionych prac jest uzależnione od terminu podpisania umowy pomiędzy Ministrem Sportu a Prezydentem Miasta Elbląga"
 • "Belias" - bełkoczesz podobnie jak J. Kurski ostatnio w Sejmie.Chyba że w Elblągu mieszkasz parę dni ? Pan Prezydent H. Słonina już 3 kadencję mówi mało, a robi wiele. I jeżeli nie znasz tego czywistego faktu, który jest oczywisty dla wyborców, którzy go już po raz 3 zdecydowaną przewagą głosów wybrali - to przenieś się np. do Młynar - tam sie naprawdę "dużo" dzieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Izydor Kl.(2007-09-09)
 • Clou programu to nie tramwaj, to nie nowa ulica -ino willa-gniazdo naszych wodzów i tu jest pies pogrzebany. Ten szkaradny dość budynek nagle stał się zabytkiem o światowym wręcz wymiarze w zestawieniu z wieloma obiektami Elbląga, naprawdę ciekawej architektury (ul. Puławskiego, Chrobrego etc.....), które niszczeją w zastraszającym wręcz tempie przy biernej postawie decydentów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-09-09)
Reklama