UWAGA!

Już nie osiedlowa, a dostępna dla wszystkich

 
Elbląg, Na placu (widocznym po lewej stronie) znajdował się płatny parking. Teraz w tym miejscu nie ma nic
Na placu (widocznym po lewej stronie) znajdował się płatny parking. Teraz w tym miejscu nie ma nic (fot. Michał Skroboszewski)

Przy ul. Karowej powstanie 65 nowych miejsc parkingowych, ponadto zostanie ona połączona z ul. płk Dąbka. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na drugi etap inwestycji, która ma usprawnić ruch przy budowanym budynku sądu.

W maju tego roku zakończył się pierwszy etap budowy miejsc postojowych przy ul. Karowej. Dzięki temu powstało 35 miejsc parkingowych, dodatkowe 40 wybudowano tuż przy budynku sądu rejonowego przy ul. Płk. Dąbka. W ramach drugiego etapu modernizacji ul. Karowej powstanie 65 nowych miejsc parkingowych, ulica ta zyska również połączenie z ul. płk. Dąbka. Oznacza to koniec osiedlowego charakteru tej ulicy.
       Ponadto ten, kto wygra przetarg będzie musiał rozebrać dotychczasową nawierzchnię, krawężniki, obrzeża i zbudować nową nawierzchnię drogi, a także zamontować nowe słupy oświetleniowe, mają pojawić się nowe trawniki.
       Oferty na przebudowę ul. Karowej można składać do 7 listopada. Zakończenie przebudowy ratusz planuje na koniec października przyszłego roku. Wśród warunków przetargu można znaleźć ten, który mówi, że wykonawca będzie musiał udzielić gwarancji na trzy lata. Podczas prac mają zostać zminimalizowane utrudnienia w ruchu, a także zachowana możliwość dojazdu i dojścia do budynków znajdujących się w okolicy budowy.
       Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że problemy z parkowaniem nie znikną. Prezes Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka” szacował w ubiegłym roku, że sąd będzie generował ruch około 500 samochodów dziennie. „Sielanka” wybudowała w ostatnich latach ok. 100 miejsc parkingowych, ale są one przeznaczone dla mieszkańców osiedla.
       Kolejny problem to plac za lodowiskiem „Helena”. Przez kilka lat to tam znajdował się płatny parking, na którym mieszkańcy osiedla zostawiali samochody. Okres dzierżawy minął i parkingu nie ma.
       - Miasto na razie nie ma sprecyzowanych planów, co do tego terenu – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeszcze niedawno ulubionym tematem elbląskich mułów była dyskusja "dlaczego w Elblągu nie ma centrum". No to macie centrum, centrum komunikacyjne, administracyjne, urbanistyczne, kulturalne i zapewne menelskie również.
 • Centrum Miasta jest i było, od Starego Miasta po Dworzec PKP, od Tysiąclecia po Plac Jagielończyka.
 • Pytanie do prezesa " Sielanki " - dlaczego nie wybudowano parkingu przed budyniem Gwiezdna 16- 20 !?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  mieszkaniec.(2016-10-25)
 • " - Miasto na razie nie ma sprecyzowanych planów, co do tego terenu – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza. " tylko czekać jak zapachnie kasa i sprzedadzą ten teren pod kolejny wieżowiec. .. .
 • Do mieszkańca. Brak parkingu przy Gwiezdnej 16-21 jest spowodowany tym, że nie zgodzili się na niego mieszkańcy tegoż budynku pisząc pismo z podpisami do spółdzielni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  mieszakankaul.Gwiezdnej(2016-10-25)
 • @ Mieszkano ul. Gwiezdnej - Zatem może niech nie parkują na parkingu sąsiadów z sąsiedniego bloku. Tak będzie po prostu uczciwie, bo skoro nie chcieli to chyba nie wypada zajmować miejsca parkingowego tym, którzy chcieli je mieć i robili wszystko w tym temacie i nawet zrezygnowali z zieleni przed blokiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  mieszkaniec.(2016-10-25)
 • Na tym placu aż sie prosi by wybudowano budynek mieszkalny -budujcie.
 • Właśnie po byłym parkingu na tym placu wybudujcie budynek mieszkalny.
 • Właśnie na tym placu po byłym parkingu wybudujcie budynek mieszkalny.
 • Do mieszkańca. Z tego co wiem, mieszkańcy tego bloku Gwiezdna 16-20 od strony wejść do klatek nie chcieli parkingu. Powstanie miejsc parkingowych wiązałoby się z likwidacją dużej części zieleni tam rosnącej. Ja mieszkam w bloku Gwiezdna 5-10,mam parking pod oknami ale da się z tym żyć;)
 • Na Gwiezdnej pomimo nowych parkingow pod oknami i tak nie ma wolnych miejsc. Stoi pelno 20 letnich rupieci, niektore jak stary merc A z dziurawymi oponami od kilku miesiecy. Przyjezdza tez taki stary wielki srebrny merc z zawieszeniem a'la Kamaz. Koszmar, oleje i inne nieczystosci wylewaja na jezdnie, polbruki. Nikt tego nie kontroluje. Nie rozumiem czemu Sielanka nie panuje nad iloscia samochodow. Przeciez wiedza ile pilotow kupili mieszkancy ( jeden na mieszkanie). Czasem mam ochote robic zdjecia i na policję wysyłać. Tylko co to da...?
Reklama