UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kamień pod GIS Center

Za tydzień (17 września) przy Alei Tysiąclecia 11, na miejscu budowy, odbędzie się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS CENTER. Inwestorem jest Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA w Elblągu.

W uroczystości wezmą udział autorytety ze środowiska geodezyjnego oraz przedstawiciele wielu firm i instytucji powiązanych z geoinformatyką z całej Polski. Ranga wydarzenia jest duża, ponieważ GIS CENTER to pierwszy tego typu obiekt badawczy w regionie.
       OPEGIEKA w ramach rozszerzenia swojej dotychczasowej działalności rozpoczęło realizację projektu pt. „Rozbudowa przedsiębiorstwa OPEGIEKA - utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS CENTER”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, priorytet IV, działanie 4.5.2 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki”. Dofinansowanie wyniesie 60 proc. kosztów, czyli 9,3 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2011 r.
       - Dotychczasowa działalność przedsiębiorstwa, w tym duże projekty geoinformatyczne, zdeterminowały nas do mobilizacji i zwiększenia nakładów na prace badawczo-rozwojowe, które są niezbędnym elementem nowoczesnej firmy - piszą szefowie OPEGIEKA. - Celem strategicznym jest transformacja przedsiębiorstwa w Centrum Badawczo-Rozwojowe, akredytowane przez Ministra Gospodarki. Efekt, jaki zamierzamy osiągnąć, to dywersyfikacja produkcji geoinformatycznej, utworzenie nowych usług w zakresie outsourcingu i utrzymania systemów informatycznych, utworzenie nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych kadr oraz nawiązanie współpracy z jednostkami naukowymi i badawczymi w Polsce i Europie.
       Kamień węgielny zostanie wmurowany w hallu głównym powstającego Centrum. Organizatorzy planują umieszczenie w mosiężnej tubie z aktem erekcyjnym, egzemplarza wydania lokalnej gazety codziennej, zdjęcia okolicy sprzed budowy oraz placu budowy oraz kopii decyzji o dofinansowaniu inwestycji. W miejscu wmurowania kamienia węgielnego zostanie umieszczona tablica pamiątkowa.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama