UWAGA!

Kamień wmurowany, akt podpisany

Elbląg, Akt erekcyjny podpisuje prezes Florian Romanowski.
Akt erekcyjny podpisuje prezes Florian Romanowski.

Wczoraj (17 września) został podpisany akt erekcyjny i uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS Center – inwestycji elbląskiego przedsiębiorstwa OPEGIEKA przy ul. Tysiąclecia. GIS Center ma stanowić punkt łączący administrację publiczną, świat nauki oraz świat biznesu, a jednym z najważniejszych jego elementów będzie specjalistyczne centrum przetwarzania danych cyfrowych.

Oto treść aktu erekcyjnego:
       „Do wiadomości współczesnych i ku wiecznej pamięci potomnych, my podpisani i uczestniczący w dzisiejszej uroczystości podajemy, że roku pańskiego dwa tysiące dziewiątego, września siedemnastego, w południe, wmurowany został kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS Center. Działo się to w mieście Elblągu, kiedy rządy nad miastem sprawował wielce szacowny prezydent Henryk Słonina.
       Z inicjatywy Przedsiębiorstwa OPEGIEKA - w celu jego rozbudowy, przy wsparciu Funduszy Europejskich powstanie centrum najnowszych technologii. To tu przetwarzane będą dane cyfrowe, a także powstaną pomieszczenia do pracy na materiałach niejawnych. Tu także swoje miejsce odnajdzie wielu wysoko kształconych, światłych ludzi. To właśnie w tym miejscu powstanie profesjonalna i niezależna jednostka badawczo-rozwojowa.
       To zaświadczając, pełni dobrej woli akt ten wmurowujemy, by na wieczną rzeczy pamiątkę świadczył o inicjatywie tak wielu dostojnych osób na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.
       Dla udokumentowania tego faktu oraz lepszej wiadomości i świadectwa, na dzisiejszą uroczystość zaproszeni zostali: Główny Geodeta Kraju - Szanowna Prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Jolanta Orlińska, Szanowny wiceprezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, Szanowny wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grzegorz Nowaczyk, Szanowny wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, oraz wielu innych znakomitych gości.”
      
       Podpisany akt erekcyjny umieszczono w mosiężnej tubie. Razem z nim znalazły się tam: egzemplarz wydania lokalnej gazety codziennej, zdjęcia okolicy sprzed budowy oraz placu budowy, kopię decyzji o dofinansowaniu inwestycji wydaną przez Departament Wdrażania Programów Operacyjnych, Ministerstwa Gospodarki oraz prezentację multimedialną nt. funkcjonowania Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS Center.
       Mosiężną tubę odpowiednio zabezpieczono a następnie wmurowano w holu głównym powstającego centrum. To właśnie w tym miejscu znajdować się będzie tablica uwieczniająca uroczystość.
      

 


       Centrum Badawczo-Rozwojowe GIS Center stanowić będzie punkt łączący administrację publiczną, świat nauki oraz świat biznesu. Jednym z najważniejszych elementów GIS Center będzie specjalistyczne centrum przetwarzania danych cyfrowych – tzw. Data Center. Firma OPEGIEKA dostrzegła potrzebę sektora biznesu w zakresie szerokiego dostępu do informacji, a właśnie Data Center gwarantuje odpowiedni poziom zabezpieczenia, przetwarzania, utrzymania i przechowywania danych cyfrowych.
       Równie ważnym działaniem, jakie firma planuje podjąć w ramach budowy GIS Center, będzie utworzenie profesjonalnej Kancelarii Tajnej oraz pozyskanie świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. Pomieszczenia do pracy na materiałach niejawnych dają gwarancję odpowiedniej ochrony informacji, również tej cyfrowej.
       - Bez wątpienia Centrum odegra znaczącą rolę w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów geoinformatycznych, a usługi świadczone przez firmę osiągną wysoki poziom konkurencyjności – powiedział prezes OPEGIEKA Florian Romanowski. - Oby wmurowany przez OPEGIEKA kamień węgielny stał się łącznikiem z przeszłością, zaś dla współczesnych niech będzie bodźcem do realizacji najbardziej ambitnych planów.
      
      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ludzie litości - chwała wszystkim i wszystkiemu ale dajcie maluczkim choć małą informację (zrozumiała i czytelna dla nich) o roli i zadaniach jakie ma wypełniać ten odjazdowy interes.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-09-18)
 • akt erekcyjny brzmi swojsko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do A.M.(2009-09-18)
 • Zachęcam do wejścia na profesjonalny portal geodezyjny www. geoportal. pl tam są informacje o które pytasz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  geodeta(2009-09-18)
 • no tak, ale sam akt erekcjyjny dotyczy tylko wmurowania tuby w kształcie walca z otworkiem cyt. :, ,by na wieczną rzeczy pamiątkę świadczył o inicjatywie tak wielu dostojnych osób na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. " tylko ten kto kiedys wyląduje na ziemii i odnajdzie ówo coś i odczyta znajdujący się krązek cd z prezentacją co tu miało być sie dowie. a narazie to pewnie społeczeństwo informacyjne raczyc bedzie zasobem niedostepnych informacji, z ktorych wynika ino tyle, ze jesli jakis biznes sie nie rozwija na terenach elblaskich to znaczy ze jest poufne ale zaawansowane. .. co nie znaczy ze sie cialem stanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SLOWKO(2009-09-18)
 • to chyba malo mamy virtualnych firm w inkubatorze przedsiebiorczosci, zeby jeszcze projektowac do rzeczywistosci przedsiewziecia niezrealizowane. trzeba by go zasilic odrazu poki mozna wspolczesnymi srodkami, bo jak jeszcze park technologiczny powstanie to z oplacania jego nie bedzie pozniej na unowoczesnienie. geodeci maja swoj osrodek badawczy centrum, moze stadion bedzie mial razem z medialnym, tylko czekac az obiekt taki powstanie. taka kumulacja to naprawde moze byc skierowane ku ludnosci elblaskiej znaczaco, a nie tylko czasteczka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  REAL PAŁER(2009-09-18)
 • Przepraszam. Te informacje są na stronie www. geoforum. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  geodeta(2009-09-18)
 • Cholera, to "cuś" to tajne przez poufne i daje wszystkim tyle radości i jako bonus erekcję :-)))))
 • NAWIĄZAWSZUY DO GEOPRATLU , na ktorym narazie to jest cyfrowy system informacji o miescie, ale ciagle widnieje strona tytulowa z zagospodarowania przestrzennego w zimowej śniezycy.... TO FAJNA WIZUALIZACJE ALE ZBYT PAMIECIOZERNA I OBCIAZAJACA MA einti.pl .
 • zawsze Ci sami chłopcy nas uszczęśliwiają
 • a sorki, wpisalem komentarz nim byla poprawka, wszakze jest po, ale zanim swoj poczatek wzielo pisanie i jeszcze umieszczenie to tak wyszło. teraz znalazlszy cos o Giepeesie widac ze jest jakas geo informacja elektorniczna w postaci zapowiedzi archiwum kartograficznego, a nawet globusy 3D miejsc nieznanych (trójwymiarowe mapki z kamer video) na otwartej przestrzeni
 • to się nazywa kręceniem lodów przy udziale przyjaciół z wojwództwa i środków unijnych. Równie dobrze mogłoby się nazywać, ,Centrum kręcenia biczy z piasku", bo nie ważne zadanie, ważne są pieniądze, które się dostanie. eb
 • OPEGIEKA wygrało ogólnokrajowy konkurs na środki unijne zorganizowany przez Ministerstwo Gospodarki w Priorytecie Innowacyjna Gospodarka-przedsięwzięcia o duzym znaczeniu dla gospodarki. Dofinansowanie w wysokości 9mln złotych pozwoli wykreować nowoczesne stanowiska pracy. Tylko 7 wniosków w skali kraju uzyskało akceptację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  geodeta(2009-09-18)
Reklama