UWAGA!

Kamienica po Urzędzie Kontroli Skarbowej na sprzedaż

 Elbląg, Kamienica po Urzędzie Kontroli Skarbowej na sprzedaż
(fot. RG)

Przez lata w kamienicy przy ul. Garbary mieścił się Urząd Kontroli Skarbowej. Miasto stało się jej właścicielem za złotówkę trzy lata temu, wymieniając się ze Skarbem Państwa na nieruchomość przy ul. Czerniakowskiej. Teraz samorząd chce kamienicę przy Garbary sprzedać.

Zabytkowa kamienica przy ul. Garbary 30 została wybudowana w 1900 roku. Jest zabytkiem, którego stan urzędnicy oceniają jako dobry. – Wymaga poniesienia nakładów na remont i modernizację – piszą.

Mieścił się tu dawny Urząd Kontroli Skarbowej, ale od lat budynek stoi pusty. W 2020 roku stał się własnością samorządu, który za przysłowiową złotówkę odkupił go od Skarbu Państwa, w zamian przekazując po tej samej cenie budynek przy ul. Czerniakowskiej, w którym mieści się internat Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Zgodę na taką zamianę w kwietniu 2020 roku wyraziła Rada Miejska w Elblągu.

Po trzech latach od tej operacji władze miasta uznały, że kamienicę o powierzchni ok. 900 m kw. wraz z działką o powierzchni 320 m kw. trzeba sprzedać. Zgodę na transakcję musi wyrazić Rada Miejska. Projekt odpowiedniej uchwały przygotowano na najbliższą sesję, która odbędzie się 9 marca.

- Zgodnie z planem (zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta – red.) podstawowe przeznaczenie terenu to funkcja mieszkaniowa, z towarzyszącymi usługami nieuciążliwymi publicznymi i niepublicznymi, w szczególności handlowo-gastronomicznymi oraz biurowymi. Planuje się zbycie przedmiotowej nieruchomości w drodze przetargu – czytamy w projekcie uchwały.

Nie wiadomo, ile jest warta kamienica. Wycenę sporządzi powołany przez miasto rzeczoznawca, bo czym nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż w przetargu.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Obecne władze Elbląga charakteryzuje zamiłowanie do pustostanów i wyjątkowo długi cykl podejmowania decyzji. Decyzja na którą inne miasta potrzebują kilku miesięcy elbląscy urzędnicy potrzebują kilku lat. " Dziennikarze " z TVP podają, że Elblag jest najniżej położonym miastem w Polsce, a my wiemy, że ma najwiekszą ilość wolnych lokali handlowo - usługowo - biurowych i łąkę w środku miasta, którą nie kosi właściciel tylko sąsiedzi.
 • Tylko " Willa Jarosław " !
 • Pewnie Mytych kupi stara rudera drewnianymi stropami oklei chinka tapeta ceglo podabna i bedzie z daleka wygladała ok
 • To jest jakieś szaleństwo z tym sprzedawaniem... te nieudaczniki sprzedają wszystko jak leci. POwstrzymać tych szaleńców bo nie długo cały Elbląg będzie wyglądał tak jak ten basen na Moniuszki albo ten port..... kamieni kupa. I pilnujcie PORTU bo wam PIS ukradnie wasze portu i co będzie? POstawcie se tam łóżka i pilnujcie PORTU !Bo wam ukradną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  42
  Nemo..(2023-03-06)
 • Elbląg jest bardzo bogatym miastem. Stać nas na Kilka tysięcy metrów kwadratowych pustostanów i jednocześnie wynajmowanie powierzchni biurowych od prywatnych firm (Wydział Komunikacji np ) i wiele innych rozrzuconych po różnych częściach miasta. Kto bogatemu zabroni. Widać gospodarską rękę samorządowych wybrańców. Pewnie muszą zamówić jakieś konsultacje społeczne co z tym zrobić, bo przecież są transparentni i bezradni do bólu. Pewnie komiczne pomysły Jasia Fasoli lepiej by służyły miast - ale to już inna bajka. Miłego popołudnia dla wszystkich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  52
  25
  Stefan Rembelski(2023-03-06)
 • Masz świetne źródło informacji, brawo. A gdzie ta łąka?
 • ukraincom wynajmijcie czym chata bogata nasze ulice wasze kamienice
 • Konkretny agenturę tam zrobić hahahaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Markis de Sad(2023-03-06)
 • @Stefan Rembelski - Pomysły jak Jasia Fasoli powielają twoi idole.
 • @Stefan Rembelski - Jaś Fasola by podpisy do referenfum zebrał. Popularność.
 • Urzędników zatrudnić wincej i delegaturę UM zrobić.
 • Za rządów PO taką kamienicę w Warszawie można było kupić za 1200 zł ( i to z lokatorami których wywalało się na bruk jak śmieci) a teraz miliony, jaka inflacja !
Reklama