UWAGA!

Kolejny raz na sprzedaż

 
Elbląg, Działka przy ul. Drzewnej jest do kupienia
Działka przy ul. Drzewnej jest do kupienia (fot. MS)

Ta mała ulica ma około stu metrów. Dawniej stały przy niej domy, to tu mieścił się jeden z zakładów Thiessena, przedwojennego potentata branży drzewnej. W oddali widać jeszcze jeden ślad dawnych dziejów miasta, czyli kaplicę sióstr Katarzynek, która formalnie należy do ul. Zamkowej. Choć po zabudowaniach przy ul. Drzewnej nie ma już ani śladu, to ten kto kupi działkę w tym miejscu, po raz kolejny wystawioną na sprzedaż, będzie musiał liczyć się z historią tego miejsca.

W 1997 r. ówczesna Rada Miejska przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Starego Miasta w Elblągu. Na jego mocy ul. Drzewną włączono do tzw. strefy M, w obszarze której mają powstawać budynki mieszkalne, dopuszcza się na niej również handel, rzemiosło i małą gastronomię. Północna część tej ulicy została przeznaczona do odtworzenia.
       Niewielka nieruchomość (972 mkw.) znajdująca się przy tej ulicy, którą miasto wystawia na sprzedaż po raz drugi w tym roku, położona jest poza obszarem wpisanym do rejestru zabytków. Nie oznacza to jednak, że potencjalny nabywca nie będzie zobowiązany do wykonania jakichkolwiek prac archeologicznych. Do jego obowiązków należało będzie wykonanie przekopu oraz dokumentacji pod nadzorem specjalisty, które określą, czy w obrębie działki trzeba będzie prowadzić inne prace archeologiczne.
       Tak jak poprzednio za teren ten, znajdujący się blisko skrzyżowania ul. Rycerskiej z al. Wyszyńskiego, miasto chce 285 tys. zł. Chętni są zobowiązani do wpłacenia wadium w wysokości 30 tys. zł do kasy Urzędu Miejskiego do 14 listopada, rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 21 listopada.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zamiast sprzedawać trzeba tam zrobić parking dla turystów i mieszkańców starówki, a następnie zlikwidować strefę płatnego parkowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23
  12
  RedaktorJabłkalski(2016-11-08)
 • Tak i po 1000 + . Dla patologii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  13
  pracujacy nie zadajacy(2016-11-08)
 • Większość która korzysta z 500+ patologią nie jest, siedzisz i narzekasz zamiast zadziałać i zaradzić patologii, albo nie umiesz albo Ci się nie chce, to właśnie jak patologii. Wniosek jeden. Działka fajna tylko to nasze elbląskie zagospodarowanie terenu ;)
 • Byłaby piękna wtopa - zakładam że w części od Zamkowej są fundamenty zamku krzyżackiego :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  normandic(2016-11-08)
 • Elbląg - miasto niedokończone. Tyle lat po wojnie nadal bez Centrum. Za co nas taką wladzą pokaralo przez tyle lat. popieram pierwszy wpis.
 • Reasumując. Potencjalny nabywca zapłaci za działkę na której nic nie będzie mógł zrobić ze względu na prace archeologiczne za które sam będzie bulić z własnej kieszeni. To jest tzw. deal stulecia???? Powodzenia????
 • Jeżeli na tej działce nie będzie parkingu dla samochodów osobowych z okolicznych miejscowości elbląskie Stare Miasto jest skazane na wymieranie, nikt po zrobieniu zakupów w galerii handlowej nie pojedzie tramwajem do kawiarenki w zabytkowej styropianowej kamieniczce. Sprzedając tę działkę pod zabudowę Rada Miasta wbija nóż w plecy dla najmłodszego w Polsce "starego miasta". Hero (Heronim Zabiełło)
 • Podobno inwestor od Porto55 jest zainteresowany.
 • Przecież to jest idealne miejsce na dobudowanie drugiego wiaduktu , no cóż ale o tym możemy tylko pomazyc skoro nasz UM to zbiór kretynow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Jamaleg(2016-11-08)
 • Skoro urzad takie mymogi naklada na ew. nabywce to moze ktos z rodziny tego pomyslodawcy zaryykuje a potem niech w rodzinie piora swoje brudy. W normalnym panstwie juz dawno taka dzialka wpierw bylaby przekoana pod nadzorem, poznej konkretnie co mogloby tu powstac i na jkich zasadach na razie to glupek niech kupi a my pozniej wkroczymy i bedziemy nakazywac i zakazywac lub ew. dawac zgode !!!
 • moim zdaniem działkę powinno się dobrze zbadać - archeologicznie - mogą tam być ruiny zamku które byłyby niewątpliwie wielką atrakcją dla miasta - można by odtworzyć to co było niegdyś na tej ziemi
 • KFC tam powinno być.
Reklama