UWAGA!

Kopią na placu

 Elbląg, Kopią na placu
Fot. Paweł Serocki

Ekipy budowlane, zgodnie z harmonogramem, rozpoczęły modernizację Placu Dworcowego. Na wykonanie zaplanowanych robót I etapu jest trochę więcej niż rok (z wyłączeniem zimy, kiedy prac ziemnych nie można wykonywać).

Na początek na Placu Dworcowym wykonane zostaną wszystkie prace pod ziemią. Kładzione są bezkolizyjne łącza telekomunikacyjne, sieć energetyczna i inne niezbędne instalacje. Modernizacja tak rozległej przestrzeni to niezłe wyzwanie logistyczne. Wykonawca musi pozostawić miejsce dla taksówkarzy, dostawców do tutejszych sklepów i barów, a przede wszystkim nie przeszkadzać pasażerom śpieszącym na pociąg. Dopiero po położeniu sieci mediów plac pokryty zostanie nawierzchnią klinkierową. I raczej dopiero na wiosnę zobaczymy elementy małej architektury, które mają być nie tylko ozdobą Placu Dworcowego, ale będą też służyć podróżnym.
     Niebawem powinna ruszyć także budowa nowoczesnego obiektu, do którego przeniesiona zostanie kolejowa świetlica oraz sklepiki i punkty usługowe.
     Drugi etap modernizacji placu obejmie przebudowę pętli autobusowej ZKM. Będzie realizowany od 2008 do 2009 roku.
     Plac Dworcowy to teren samorządu i to on podjął decyzję o długo oczekiwanych zmianach. Trudno powiedzieć, kiedy PKP zdecyduje się choćby odnowić elewację budynku swojego dworca.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeśli "świetnym" realizowanym pomysłem jest zwężenie ul. Mickiewicza to nie wróżę sukcesu przy logistycznym rozplanowaniu placu dworcowego. Jak niedługo zapadną się studzienki na odnawianej własnie Mickiewicza to nie bedzie nawet jak ich ominąć he...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany(2007-09-27)
 • Proponuję przewidzieć wielopoziomowy parking dla samochodów.
 • Wielopoziomowego parkingu u nas nie potrafia przewidywac.
 • chyba kasy zabraklo na asfalt na ul mickiewicza bo przecierz WYBORY :PPP
 • Ciekawe czy Grunwaldzką od Żeromskiego do Łęczyckiej też zwężą?!:) Prosze napiszcie konkretnie nazwiskami co za geniusze decydują o tych zweżeniach i wysepkach na jezdniach, o spowalniaczach nie wspominająć!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wkierowca(2007-09-27)
 • A te drewniane budki i warzywniaki obok dworca PKS znikną w ramach modernizacji placu ?
 • Nie będzie parkingu podziemnego albo pasażu pod ziemią tylko niska architektura naziemna - bez sensu :( :( :(
 • o czym wy gadacie? jakie parkingi podziemne? nawet przejść podziemnych nie może być w Elblągu ze względu na położenie. wszędzie pod ziemią woda i jedno wielkie bagno. tego się nie da zrobić za polskie pieniądze... i tylko dlatego, że komuś się chce mieć parking podziemny. a jak nie ma, to matudzenie. nie będzie, bo nikogo nie stać na to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbl46(2007-09-27)
 • Elbl46 - Zgadam się. Oczywiście, że położenie geograficzne miasta ma najwięcej do "powiedzenia". Wzdłuż Lotniczej miał być też pierwotnie tunel podziemny (tak przynajmniej planowano, czy też rozważano). I nie będzie, bo miasta nie stać na osuszenie tego terenu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  popieram(2007-09-27)
 • moim zdaniem elblag jako skansen nie powinien przechodzic modrnizacji. Zostawiac tak jak jest i zarabiac pieniadze na turystach ktorzy chca zobaczyc glupote i bezmyslnosc , elblag w tym wiedzie prym!
 • Pamiętajmy o tych beczkach z benzyną i żulach. Jak skansen, to na całego ! :D
 • WKIEROWCA ... podaj wpierw swoje nazwisko a dowiemy się cóż z ciebie za elbląski kierowca. Wyjaśnij mi łaskawie gdzie spotykają się w naszym grodzie ul ul Grunwaldzka i Łęczycka? Czyżby bezimienne władze miasta zmieniły plan naszego grodu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sorello(2007-09-27)
Reklama