UWAGA!

Logo Alstom już zniknęło

 Elbląg, Logo Alstom zniknęło już z budynków
Logo Alstom zniknęło już z budynków (fot. Anna Dembińska)

Z bram i budynków w Elblągu, należących dotychczas do koncernu Alstom, zniknęły dzisiaj logotypy francuskiej firmy. To początek zmian, jakie wprowadza General Electric, nowy właściciel zakładu.

Wczoraj zakończył się proces przejmowania Alstomu przez General Electric na całym świecie. Amerykański koncern przejął energetyczny sektor francuskiej firmy za 8,5 miliarda euro, w tym też elbląski zakład, w którym pracuje ponad 1500 osób. Dzisiaj z bram i budynków należących dotychczas do Alstomu w Elblągu zniknęły logotypy francuskiej firmy. Nowe się jeszcze nie pojawiły, ale zmiany w firmie już są wprowadzane.
       - Dostaliśmy nowe maile i hasła do logowania się. Wiemy, że pierwsze zmiany będą dotyczyć spraw związanymi z systemem komputerowym, przydatnym w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz pracami związanymi z przejściem na kalendarzowy rok obrachunkowy, bo w Alstomie rok obrachunkowy trwał od kwietnia do marca – mówi nam jeden z pracowników elbląskiego zakładu. - Nikt na razie nie mówi o zwolnieniach, jako załoga domagaliśmy się gwarancji zatrudnienia przez 12 miesięcy, ale Amerykanie powiedzieli, że do czasu zakończenia procesu przejęcia nie mogą tego zagwarantować – twierdzi inna osoba, z którą rozmawialiśmy.
       W czwartek koncern General Electric ma przedstawić podczas konferencji w Paryżu szczegóły umowy kupna Alstom.
      
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • dziwne że litery zabrali a zostawili resztę elementów metalowych pewnie ktoś ich wystraszył
 • hurrra witaj AMERYKO
 • Witamy w PL
 • Zapytajcie biura oni już wiedzą.....redukcja etatów!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  wedyyyyyy(2015-11-03)
 • Poczatek końca. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Kononowicz(2015-11-03)
 • Bardzo dziwią mnie śmieszą komentarze pod tym artykułem i pod poprzednim. Mam wrażenie jakby pisały je osoby siedzące w gomu i nic nie robiące, gimnazjaliści albo pracownicy których wywal ono z Alstomu. Przejęcie zakładu Elbląskiej jest dla wszystkich ogromną szansa na rozwój, nasz zakład może dużo zyskać na tej zmianie a gozej niż jest to już raczej nie będzie. Zmiany zawsze wychodzą na dobrze. A dla was którzy piszą takie komentarze to i tak się nic nie zmieni. Za tydzień pewnie wrzuca nowy artykuł pod którym będziecie mogli sobie ponarzekać jakie to nasze miasto jest straszne, wszyscy nas krzywdzą i wogole jest beznadziejnie. W końcu nic innego nie potraficie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  9
  Pracownik miesiaca(2015-11-03)
 • Bardzo mnie dziwią i zarazem śmieszą komentarze pod tym artykułem, i pod poprzednim odnośnie przejęcia Alstomu przez GE. Mam wrażenie jakby pisały je osoby siedzące w domu i nic nie robiące, gimnazjaliści albo pracownicy których wywalono z Alstomu. Przejęcie Alstomu jest dla wszystkich ogromną szansa na rozwój, nasz zakład może dużo zyskać na tej zmianie a gozej niż jest to już raczej nie będzie. Zmiany zawsze wychodzą na dobrze. A dla was którzy piszą takie komentarze to i tak się nic nie zmieni. Za tydzień pewnie wrzuca nowy artykuł pod którym będziecie mogli sobie ponarzekać jakie to nasze miasto jest straszne, wszyscy nas krzywdzą i wogole jest beznadziejnie. W końcu nic innego nie potraficie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  Pracownik miesiaca(2015-11-03)
 • Miejmy nadzieję, że księgowi z GE nie zaorają wszystkiego.
 • Myslenie bolu? Zistawili bo beda wiesxac logo GE. Ach ta polska zawisc!
 • Słyszałem, że GE chce sponsorować Olimpie. .. zobaczymy co z tego wyjdzie. .. ponoć grube pieniądze
 • GE nie wie co to Olimpia :)
 • bardzo dobrze miasto zasluguje na firme Amerykanska
Reklama