UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lokalne inicjatywy na obszarach wiejskich

Wójtowie i burmistrzowie dziesięciu gmin z Warmii i Mazur podpisały dziś (11 stycznia) z Marszałkiem Województwa umowy o dofinansowanie inwestycji na obszarach wiejskich. Ponad 1,4 mln zł będzie skierowanych między innymi do Milejewa, Młynar, Pieniężna i Fromborka.

- Dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich łatwiejsze jest pozyskiwanie funduszy na małe projekty, jak chociażby przebudowy świetlic, szkół, deptaków spacerowych czy parków. Takie inwestycje są szczególnie potrzebne w małych wsiach. Gminy wciąż mogą ubiegać się o dofinansowanie – mówi Marszałek Województwa Jacek Protas.
       Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest jedną z form wsparcia unijnego skierowanego do mieszkańców wsi. Województwo warmińsko-mazurskie może w latach 2007-2013 wykorzystać z niego 627 mln zł.
       Pieniądze pomagają w rozwijaniu działalności pozarolniczej i tworzeniu mikroprzedsiębiorstw. Spora pula (38 mln zł) jest przeznaczona na odnowę obszarów wiejskich. Z tego właśnie funduszu powstają centra kultury, boiska i place zabaw.
       Marszałek Województwa Jacek Protas podpisał 10 umów o dofinansowanie tego typu przedsięwzięć. Ponad 1,4 mln zł zostało rozdzielone między dziesięć gmin: Braniewo, Frombork, Grodziczno, Kurzętnik, Lubawa, Milejewo, Młynary, Nowe Miasto Lubawskie, Pieniężno i Płoskinia. Największe wsparcie 223 tysiące złotych otrzyma gmina Braniewo na remont stołówki w Bemowiźnie oraz świetlicy w Pęciszewie. Pozostałe gminy dostaną od kilkudziesięciu do 200 tysięcy złotych.
       Na liście dofinansowanych projektów znalazły się między innymi:
       - Gmina Milejewo otrzyma 102 150 złotych na budowę mini boiska do piłki nożnej i placu zabaw w miejscowości Jagodnik oraz traktu spacerowego z elementami ścieżki rowerowej w miejscowości Zalesie. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 166 164,40 złotych.
       - Gmina Młynary dostanie 196 000 złotych na remont świetlicy wiejskiej w Błudowie. Całość remontu ma wynieść 326 874,55 złotych.
       - Gmina Pieniężno zostanie wspomożona kwotą 64 740 złotych na kształtowanie obszaru o szczególnym znaczeniu dla zaspokajania potrzeb mieszkańców wsi Kierpajny Wielkie. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 105 311,24 złotych.
       -Gmina Płoskinia otrzyma 120 255 złotych na kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie placów zabaw w miejscowościach gminnych (Pierzchały, Jarzębiec, Lubnowo, Strubno, Łozy, Płoskinia, Wysoka-Braniewska, Tolkowiec, Chruściel). Całkowity koszt przedsięwzięcia to: 195 615,84 złotych.
       - Gmina Braniewo wnioskowała o przyznanie 223 963 złotych na przeprowadzenie remontu stołówki zakładowej na świetlicę wiejską w Bemowiźnie oraz remont świetlicy wiejskiej w Pęciszewie. Koszt projektu to: 362 641,88 złotych.
       - Gmina Frombork otrzyma 129 256 złotych na przebudowę stadionu miejskiego we Fromborku (etap I - trybuny stadionu). Koszt inwestycji wynosi: 210 257,53 złotych.
      
Biuro Prasowe Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama