UWAGA!

Lotnicza wyprzedaje się po kawałku

 
Elbląg, Budynek byłej izby chorych ma 96 lat
Budynek byłej izby chorych ma 96 lat (fot. MS)

Tereny po byłych koszarach przy ul. Lotniczej raz po raz wystawiane są na sprzedaż. Skutek tych działań bywa różny, jedną działkę udało się zbyć za niecałe 254 tys. zł, a inne, m.in. ta, na której znajduje się prawie stuletni budynek dawnej izby chorych, wciąż czekają na kupca.

Działkę o powierzchni 0,25 hektara, wystawioną na sprzedaż po raz czwarty, kupiła elbląska firma zajmująca się sprzedażą części samochodowych. Za teren, na którym znajduje się budynek akumulatorowni z lat 50. w średnim stanie technicznym, zapłaciła niecałe 254 tys. zł. W tym samym przetargu nie udało się sprzedać działki o powierzchni 0,9 hektara, z trzema magazynami, warsztatem oraz przepompownią paliw (wszystkie te obiekty zbudowano w latach 70.). Miasto chciało za nią 598 tys. zł.
       Na sprzedaż znów jest teren o powierzchni 0,4 hektara, na której znajduje się była izba chorych. Wybudowany w 1920 r. budynek ma parter, poddasze użytkowe i jest częściowo podpiwniczony. Niestety, obiekt jest zdewastowany, jego stan techniczny jest zły, wymaga więc kapitalnego remontu. Tę nieruchomość wyceniono na 378 tys. zł.

  Elbląg, Teren z akumulatorownią został sprzedany
Teren z akumulatorownią został sprzedany (fot. MS)

 We wszystkim przypadkach tereny te nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że jeżeli nabywcy, przyszli i obecni, zechcą coś na tych terenach wybudować albo wykonać jakiekolwiek roboty za każdym razem będą musieli zwracać się w tej kwestii do miasta.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama