UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lotos inwestorem roku

Inwestor Europy Środkowo-Wschodniej 2009 – takim tytułem Rada Programowa Forum Ekonomicznego uhonorowała Grupę Lotos S.A. Wyróżnienie przyznane za skuteczną i terminową realizację Programu 10+ na ręce Pawła Olechnowicza, prezesa Grupy Lotos S.A., przekazał minister skarbu państwa Aleksander Grad.

Nagrodę wręczono podczas II Forum Inwestycyjnego, które odbyło się w tym tygodniu w Tarnowie.
       Program 10+ był już wcześniej wysoko oceniany. W styczniu tego roku za sprawną organizację finansowania całej inwestycji, której wartość oszacowano na 1,43 mld euro, Lotos jako jedyna polska spółka otrzymał prestiżowy tytuł „Oil Deal of the Year”. Nagrodę przyznało wówczas branżowe pismo „Project Finance International”, należące do
       międzynarodowej agencji Thomson Reuters. Finansowanie Programu 10+ zyskało również uznanie magazynu „Project Finance Magazine” (wydawnictwo Euromoney), czego dowodem jest tytuł „European Petrochemical Deal of the Year”.
       Paweł Olechnowicz jest elblążaninem, a Grupa Lotos mecenasem wielu przedsięwzięć kulturalnych w Elblągu, także formacji tanecznej Lotos-Jantar.
       - Wyróżnienie Rady Programowej Forum Ekonomicznego po raz kolejny potwierdza, że realizujemy jeden z największych programów inwestycyjnych w sektorze energetycznym w Europie Środkowo-Wschodniej i robimy to na najwyższym europejskim poziomie, bezpiecznie oraz zgodnie z przyjętym budżetem i harmonogramem - powiedział po otrzymaniu statuetki prezes Olechnowicz.
       Stan zaawansowania Programu 10+, realizowanego przez Lotos już od dwóch lat, przekroczył pod koniec sierpnia poziom 87 proc. W lipcu uruchomiono pierwszą instalację programu, służącą hydro-odsiarczaniu olejów napędowych. Dzięki niej Lotos wprowadza na rynek ekologiczne paliwo do silników diesla. W tym roku gdańscy inżynierowie planują oddać do użytku jeszcze dwie kluczowe instalacje 10+: wytwórnię wodoru, której budowa zakończy się jeszcze w tym miesiącu, oraz tę najważniejszą – zintegrowaną destylację ropy naftowej, która zwiększy roczne zdolności przerobowe rafinerii w Gdańsku o 75 proc.
       Dzięki realizacji Programu 10+ zdolności przerobu ropy naftowej na terenie gdańskiej rafinerii Grupy Lotos zwiększą się z 6 do 10,5 mln ton rocznie, a produkcja będzie oparta na zaawansowanych technologiach, zapewniających wysoki poziom odsiarczania produktów ropopochodnych oraz minimalizujących wpływ rafinerii na środowisko.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama