UWAGA!

Mała rzeczka, duży most

2007-04-10
Aktualizowany 2007-04-11 22:08
Elbląg, Mała rzeczka, duży most
(fot. Paweł Serocki)

Konfiguracja terenu sprawiła, że most nad rzeczką Babicą, przepływającą przez Modrzewinę, będzie miał 141 metrów długości. Na moście zostanie zbudowana dwujezdniowa droga o szerokości 7 m, a także ścieżka rowerowa i chodnik. Obiekt otrzyma oświetlenie.

Generalnym wykonawcą robót jest firma Skanska, a budowę mostu prowadzi firma Warbud z Warszawy. Elementy stalowe mostu powstały w Gliwicach, skąd przewieziono je na plac budowy. Tu poddane zabiegom antykorozyjnym zostały pospawane przez doświadczoną w tego typu pracach firmę Hutni Montaże z Czech, bo w Polsce nie było takiego wykonawcy. Aktualnie deskowana jest płyta pomostu wraz z jej zbrojeniem. W połowie kwietnia płyta pomostu zostanie zalana betonem. Następnie będą montowane kapy chodnikowe, ustawiane kamienne krawężniki, wykonana nawierzchnia mostu i zamontowane bariery energochłonne na obiekcie. W ostatnim etapie wyregulowane i odpowiednio zabezpieczone zostanie koryto rzeki Babicy i nasadzona będzie zieleń. Zakończenie robót zwieńczy próbne obciążenie mostu, które zaplanowano na koniec czerwca.
     Budowa jest współ finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mała rzeczka - wielka kasa - bogaty ten Elbląg
 • Dobrze ze tym razem nie zapomnieli o drodze dla rowerów
 • Dwujezdniowa droga o szerokości 7 m. Hmmmm... chyba autor nie miał tego na myśli, bo inaczej byłoby dosyć ciasno na tych pasach...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Francuz(2007-04-11)
 • koniecznie zdjęcie z budowy, bo tam za bardzo jeszcze nie ma jak dojść - dina
 • to samo jest w ciagu berlinki nad Pasłęką- rzeczka w porywach 5 m szeroka a most nad nią a bardziej nad jarem prawie 250m. Cóż PRZYRODA.
 • Most szerokości 7 m z ciągiem pieszym i rowerowym - to oznacza szerokość pasa jezdnego samochodów w granicach max 5m. Wybaczcie toż to następna miniaturka i erzac komunikacyjny. Może to tylko dla ruchu konnego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-04-11)
 • voophroo na zdjeciu widac most ale rzeczki ni ch....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  voophroo(2007-04-11)
 • Widocznie w naszym Elblągu nie ma firm które potrafiłyby wybudować drogę czy konstrukcję mostu. Ciekawe czy krzaki przy " sadzawce" zasadzimy sami. Szkoda bo ile pieniędzy zostałoby wydane na rynku lokalnym Czyli w dużej mierze trafiłyby do lokalnego sklepu, dalej lokalnej wytwórni, miejscowej hurtowni, poprostu do elblążanina Ale po co ? Takie bogate miasto,dobrobyt wśród mieszkańców, lepiej dajmy innym zarobić. Bezrobotnych " u nas niet " Co niektórzy powiedzą nieprawda, przecież robią to" nasi podwykonawcy" Tylko proszę pamiętać o tym " nasi" i dlaczego " podwykonawcy "
 • Mi to pachnie jakimś przekrętem, ...podobnie jak obwodnica Augustowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Krystus(2007-04-12)
 • szkoda ze nikt nie wnika do kogo naleza dzialki budowlane na modrzewinie i czemu cale misto placi za stworzenie infrastruktury na tym terenie.jezeli ktos powie ze miasto jest wlascicielem polozonych tam gruntow to bede pod wielkim wrazeniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  emigrant(2007-04-12)
 • A może przy okazji budowy drogi nad Babicą spowodować jej oczyszczenie, bo na wysokości j.w. to jest zwykły ściek-vide użytkownicy ogródków działkowych prowadzą chyba produkcję rolną
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Bożydar(2007-04-12)
 • Będzie chodnik i droga dla rowerów? A po co? To rozrzutność! Na moście Unii Europejskiej ich nie ma i wszyscy są zadowoleni :)
Reklama