UWAGA!

Mały krok w dużej sprawie

Niewielkie firmy zapłacą mniej, duże sklepy - więcej. Rada Miejska przyjęła nowe stawki podatku od budynków lub pomieszczeń wykorzystywanych na działalność gospodarczą.

Obecnie wszyscy działający na terenie miasta przedsiębiorcy i firmy płacą ten podatek w takiej samej wysokości – 17,5 zł. Prezydent Elbląga Henryk Słonina zaproponował, żeby od 1 stycznia stawka wzrosła o 43 grosze. Po apelach radnych i drobnego biznesu prezydent zgodził się dziś jednak na wprowadzenie dwóch stawek: jednej dla mniejszych firm, w tym handlowców oraz drugiej - dla sklepów wielkopowierzchniowych.
     Rada Miejska tę propozycję zatwierdziła.
     - To krok w dobrą stronę - cieszy się Lucjan Filaszkiewicz, radny, przedsiębiorca i szef Elbląskiej Rady Gospodarczej „Żuławy”. - Przyjęte rozwiązanie w skromnym stopniu, ale jednak, chroni małą lokalną przedsiębiorczość.
     Od Nowego Roku, za metr kwadratowy budynku lub pomieszczenia mniejsze elbląskie firmy zapłacą tylko o 20 groszy więcej niż obecnie. Z kolei właściciele sklepów o powierzchni większej niż dwa tysiące metrów kwadratowych w 2006 roku zapłacą maksymalną dopuszczoną prawem stawkę - 18 złotych i 43 grosze.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bandyctwo w biały dzień. Zamiast przyciągać małe firmy do naszego miasta to jeszcze dokręcają śrubę. I tak już bardzo wielu wiąże ledwo koniec z końcem. Nawet podwyżka tylko o 20 gr/m2 daje dużą kwotę dla przedsiębiorcy do zapłacenia. Jeżeli tak dalej pójdzie to trzeba będzie dać nogę poza miasto. Tam nie jest tak drogo. A nawiasem mówiąc szlag mnie trafia jak z moich podatków od nieruchomości muszę płacić tym darmozjadom w radzie miejskiej z samoobrony
 • No i pięknie Pan Prezydent to wymyślł . Place spadają bezrobocie rośnie ,miejsc pracy ubywa awładca podnosi podatki od budynku ,wodę no i ciepło .napewno jeden z większych zakładów pracy Urząd miejski się utrzyma.A jeszcze proszę niezapomieć o nagrodach ,13 pensji bo to przecie koniec roku.To nazywa się tani samorząd w wykonani Pana Henia.
 • pssssst... kto ostatni wyjezdza z Elblaga, ten gasi swiatlo ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przyszlyemigrant(2005-12-02)
 • też tak myślę, to skandal ! nie dość, że nie ma programu wspomagania przedsiębiorczości to jeszcze Pan prezydent dobija tych , którzy mają jeszcze siłę działać. A może dla małego biznesu wreszcie jakieś zwolnienia z podatków , CO ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZniechęconyPrzedsiębiorca(2005-12-02)
 • Pan Filaszkiewicz napewno chce się zaliczyć do tych co zapłacą tylko 0.20 zł za metr kwadratowy. No tak! Dawny ustrój działa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZnamGo(2005-12-05)
Reklama