UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto chce sprzedać te działki, chętnych jednak brak

2020-12-10
Aktualizowany 2020-12-10 13:30
 
Elbląg, Na sprzedaż są działki po lewej stronie ścieżki
Na sprzedaż są działki po lewej stronie ścieżki (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Nie ma chętnego na zakup kompleksu działek przy ul. Skrzydlatej. Na ogłoszony przez miasto przetarg nikt nie wpłacił wadium i licytacja okazała się bezprzedmiotowa. 

Działki, wystawione w przetargu, znajdują się przy wąskim przejściu między ulicą Skrzydlatą i Malborską, tuż przy terenach przemysłowych. Zajmują w sumie prawie 0,6 hektara i zostały wycenione przez miasto na 631 tysięcy złotych (bez VAT). Dzisiaj na terenie tych działek swoje ogródki uprawiają mieszkańcy domków jednorodzinnych z ul. Łódzkiej.

- Z uwagi na dotychczasowe bezumowne wykorzystywanie nieruchomości przez okolicznych mieszkańców, pod tereny rekreacyjne oraz ogródki przydomowe, na nieruchomości znajdują się nasadzenia, obiekty nietrwale związane z gruntem oraz fragmenty ogrodzeń. Poinformowano właścicieli nieruchomości przyległych o zamiarze sprzedaży kompleksu, z jednoczesnym wskazaniem konieczności uwolnienia jego terenu w terminie 3 miesięcy od daty rozstrzygnięcia przetargu – pisali urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym

Licytacja w sprawie sprzedaży nieruchomości miała się odbyć 30 listopada. Nie doszła do skutku, bo nikt nie wpłacił w terminie wadium. Prawdopodobnie miasto wkrótce powtórzy procedurę przetargową. Dodajmy, że ten teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Mogą tu powstać zarówno mieszkania jak i obiekty przemysłowo-usługowe.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama