UWAGA!

Miasto w obronie celników

 
Elbląg, Miasto w obronie celników
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Elbląg może stracić kolejny ważny urząd, tym razem celny. Takie zagrożenie zdaniem władz miasta spowodują nowe przepisy, które zakładają powstanie nowych urzędów celno-skarbowych tylko w miastach wojewódzkich. Rada Miejska przyjęła uchwałę w obronie elbląskich celników.

Reforma zapowiadana przez rząd przewiduje połączenie służb celnych, administracji podatkowej i kontroli skarbowej w Krajową Administrację Skarbową. Ustawę w tej sprawie przyjął już Sejm, ma wejść w życie w przyszłym roku i może być kolejnym ciosem dla Elbląga. Władze miasta obawiają się, że nasze miasto straci na tej reformie kosztem Olsztyna.
       Radni na czwartkowej sesji przyjęli wspólne stanowisko w obronie elbląskich celników. Ma formę uchwały, która zostanie wysłana do rządu Beaty Szydło. Apelują w niej, by nowy Urząd Celno-Skarbowy powstał nie tylko w Olsztynie, ale i w Elblągu. „Szczególnego znaczenia nabiera fakt, że w wyniku tych zmian ma powstać w naszym województwie tylko jeden Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie. Zdaniem radnych Rady Miejskiej ściana wschodnia naszej granicy wymaga szczególnego nadzoru służb celnych. Gro zadań w naszym województwie z tego tytułu spoczywa na Urzędzie Celnym w Elblągu” - piszą radni.
       I wyliczają, że Urząd Celny zatrudniający 300 osób ma duże sukcesy w walce z przemytem, odprawia miliony podróżnych i setki tysięcy towarów i uzyskuje najwyższe dochody dla skarbu państwa w całej strukturze Izby Celnej w Olsztynie. Przypominają, że tak duży urząd jest w Elblągu potrzebny ze względu na bliskość granicy, port i planowany przekop Mierzei Wiślanej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama