UWAGA!

Modrzewina pod młotek

Radni zgodzili się na sprzedaż pierwszych gruntów dla inwestorów na Modrzewinie, nowej dzielnicy Elbląga. Tę historyczną decyzję podjęli na dzisiejszej (20 września) sesji jednogłośnie.

- Wszyscy czekali na ten moment, teraz możemy rozpocząć procedury przetargowe, by pozyskać inwestorów, którzy zainwestują w Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie – mówi Henryk Słonina, prezydent Elbląga. – Mamy już dziewięć listów intencyjnych w tej sprawie. Myślę, że zainteresowanie będzie jeszcze większe, gdy 30 hektarów Parku będzie objętych specjalną strefą ekonomiczną. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach rząd podejmie decyzję w tej sprawie.
     Miasto przejęło Modrzewinę, którą w dużej części przed laty zajmował poligon, od wojska. Plany zagospodarowania przestrzennego tej dzielnicy zakładają, że powstanie tutaj Elbląski Park Technologiczny, zajmujący się rozwojem nowych technologii i biznesem oraz osiedle mieszkaniowe na około 15 tysięcy osób. Środki na rozwój Modrzewiny miasto pozyskuje z Unii Europejskiej, w ten sposób sfinansowano już budowę mostu nad Babicą i drogi dojazdowe.
     - W najbliższym czasie do Modrzewiny zostaną doprowadzone linie energetyczne, ciepłownicze, sieć wodociągowa już jest realizowana – zapewnia Henryk Słonina.
     W kolejnym etapie powstanie Centrum Biznesu, pierwszy z budynków Parku o powierzchni ponad 4 tys. m kwadratowych.
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jestem pewien, że z okazji wyborów rząd zrobi Elblągowi prezent i bedzie strefa na Modrzewinie!:) Mam tylko obawy czy po tylu latach czekania na ten moment, ostał się jeszcze jakiś inwestor zainteresowany ta lokalizacją!?:(
 • Myślę, że ktoś na pewno się znajdzie. Na przykład z Irlandii uciekaja fabryki (wysokich technologii), które potrzebują własnie takich lokalizacji. Miejmy nadzieję, że szybko działki zostaną sprzedane i zabudowane. Elbląg z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny dzięki róznym dużym inwestycjom w infrastrukturę w okolicy miasta. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czlowiek_z_nadziej(2007-09-20)
 • Jest Centrum Sportowo-Biznesowe, będzie Centrum Biznesu, tylko tego biznesu nie widać
 • I Tiry będą jezdzić przez miasto, i piękny obszar zielony zostanie zniszczony.A obszary przy kanale i za kanałem pusty.
 • z modrzewiny tez jest blisko do kanalu, niedaleko jest linia kolejowa a z browarnej latwo jest dojechac do 7. moje zdaniejest takie ze to dobra miejscowka do prowadzenia biznesu
 • jeżeli myślicie że modrzewina to dobre miejsce na inwestycje to OK. Jednak w polsce widać coś zupełnie innego , firmy lokują się przy głównych trasach z uwagi na możliwości logistyczne. Autostrady będą u nas za 40 lat lub dalej , więc kapitał zachowuje się racjonalnie inwestując tam gdzie już są drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążan(2007-09-21)
 • Za kilka lat ma być obwodnica, która dojdzie przez rzekę do siódemki. Dlatego też, gdy zlikwidują ten stary most pontonowy w Nowakowie, to nowy zbudują bliżej Elbląga, aby ta właśnie obwodnica mogła przez niego przejeżdżać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  widziałem(2007-09-21)
 • Biznes to nie tylko fabryki i jeżdżące TIRY. Ja osobiście mam nadzieję, że miasto będzie pozyskiwało firmy z branż zaawansowanych technologicznie - IT, usługi finansowe itp. Takich firm powstaje w Polsce dużo więc dlaczego nie w Elblągu? .... No dobra, szczerze to nie mamy ludzi do pracy bo nie ma ani jednej dobrej szkoły wyższej, no ale przecież i tak jest praktyką, że kadra dojeżdża z Trójmiasta. Trzymam kciuki za Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elbląg ma przyszłość(2007-09-21)
 • A ja chciałbym, żeby znalazły się tam 4 kąty dla ludzi zarabiających 1200 zł.... :(
 • A ja tak sie zastanawiam, czy nie mozna by naszego elbląskiego lotniska przenieść np. do Bogaczewa, a na obecnym założyć strefę i pobudowac fabryki?! Przecież to idealna lokalizacja!!!
 • nie mozna bo wszystkie budynki pozapadalyby sie takie tam bagno. za duzo kasy poszloby w palowanie terenu wiec kazdy racjonalnie myslacy inwestor wybierze inna lokalizacje ktorej w okolicach elblaga nie brakuje.
 • Szanowni Radni jak można planować przeznaczenie Modrzewiny, jeżeli Zatoka Elbląska nie jest ponownie jak przed wojną, Portem Morskim Handlowym na Zalewie Wiślanym w Elblągu. W obecnych warunkach prawno -ekonomicznych koszt transportu do towarów barką do Obwodu Kaliningradzkiego jest trzykrotnie mniejszy niż koszt samochodem. Szanowni Radni dlaczego tolerujecie kłamstwa Pana Prezydenta Henryka Słoniny- że Rosjanie blokują pływanie po Zalewie Wiślanym, dlaczego tolerujecie wypowiedzi w Gazecie Polskiej ,że w Elblągu działa mafia urzędniczo- prawnicza. Szczegóły na stronie rafzen.pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2007-09-21)
Reklama