UWAGA!

Na Modrzewinie będą produkować kuchenne meble

 
Elbląg, Na Modrzewinie będą produkować kuchenne meble
(fot. archiwum EPT)

Jak już informowaliśmy, miasto sprzedało dwuhektarową działkę na Modrzewinie, którą kupiła jedna z meblarskich firm. Dowiedzieliśmy się, co na niej ma powstać.

Firma Extom Meble z podelbląskiego Kazimierzowa była jedynym uczestnikiem przetargu, który odbył się kilka dni temu. Za dwuhektarową działkę zapłaci 1 milion 25 tysięcy złotych. Inwestor ma czas na zabudowę działki do końca 2027 roku, ale planuje zrealizować inwestycję wcześniej.

- Chcemy zbudować na działce na Modrzewinie halę produkcyjną wraz z zapleczem socjalno-biurowym o powierzchni ok. 10 tys. metrów, by rozwijać tam produkcję mebli, głównie kuchennych. W hali ma powstać nowa częściowo zautomatyzowana linia produkcyjna z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Część z tych rozwiązań wprowadzamy już w obecnym zakładzie w Kazimierzowie. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce produkującą bezuchwytowe fronty w płytach MDF akrylowych i wiórowych laminowanych w dekorach drewna metodą softu. Chcemy zwiększyć możliwości produkcyjne, nie tracąc na jakości - mówi Jacek Tomaszewski, prezes Extom Meble.

  Elbląg, Nowa fabryka powstanie przy ul. Czuchnowskiego
Nowa fabryka powstanie przy ul. Czuchnowskiego (fot. Anna Dembińska)

Budowa fabryki na Modrzewinie ma się rozpocząć w 2022 roku i trwać około dwóch lat. Powstanie nowy zakład, w którym pracę ma znaleźć nawet 40 osób.

- Wybraliśmy Modrzewinę, bo to była najbliżej położona tej wielkości działka od naszego zakładu w Kazimierzowie. Jest dobrze skomunikowana – dodaje Jacek Tomaszewski.

Firma na realizację inwestycji chce uzyskać unijne dofinansowanie.

- Piszemy właśnie projekt. Czekamy na ogłoszenie konkursów na dofinansowanie. Oczywiście część inwestycji sfinansujemy z własnych środków – dodaje prezes Extom Meble.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama