UWAGA!

Najładniejsze tereny

Rozstrzygnięty został miejski konkurs na "Najładniejsze zagospodarowanie terenu wokół budynków wielorodzinnych, szkół, przedszkoli i uczelni wyższych w Elblągu". Wybór nie był łatwy. Okazało się bowiem, że elblążanie bardzo dbają o swoje najbliższe otoczenie, coraz więcej jest terenów pięknie utrzymanych i zasługujących na wyróżnienie.

Do konkursu zgłoszono 28 zagospodarowanych terenów wokół budynków wielorodzinnych oraz 8 terenów wokół szkół, przedszkoli i uczelni wyższych.
     W pierwszej kategorii komisja przyznała trzy miejsca oraz cztery równorzędne wyróżnienia finansowe. Pierwsze miejsce zajął teren ZBK przy ul. Grochowskiej 44, drugie teren Spółdzielni Mieszkaniowej "Nad Jarem" przy ul. Ogólnej 42, trzecie zaś teren Wspólnoty Mieszkaniowa B-2 przy ul. Robotniczej 183.
     Wyróżnienia otrzymały tereny: ZBK przy ul. Częstochowskiej 10, Wspólnoty Mieszkaniowej Nr 53 przy ul. Płk. St. Dąbka 115, ESM "Sielanka" Oś. Robotnicza 45-59, Oś. Różana 1-12a, Oś. Jaśminowa 20-30 oraz teren Spółdzielni Mieszkaniowej "Zakrzewo" przy ul. Szarych Szeregów 33.
     W kategorii "najładniej zagospodarowany zielenią teren wokół szkoły, przedszkola, uczelni wyższej" zwyciężył teren Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Elblągu, ul. Królewiecka 100, na drugim miejscu znalazł się teren IV Liceum Ogólnokształcącego, ul. Sienkiewicza 4, a na trzecim teren Bursy Szkolnej nr 4, ul. Komeńskiego 37.
     Pozostali mieszkańcy, którzy ponoszą nie tylko nakłady pracy własnej, ale również nakłady finansowe na rzecz utrzymania terenów wokół budynków wielorodzinnych, a którym nie przyznano nagród finansowych, otrzymają wyróżnienia książkowe.
     Komisja oceniająca ogrody zgodnie z ustalonym regulaminem konkursu miała trudne zadanie. Mieszkańcy Elbląga bardzo dbają o swoje najbliższe otoczenie, dostrzega się coraz więcej terenów pięknie utrzymanych i zasługujących na wyróżnienie.
     Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 października o godz. 14.30 w sali 301 Urzędu Miejskiego.
     Zdjęcia nagrodzonych terenów można obejrzeć na stronie internetowej http://www.umelblag.pl/urzad_m/ochrona_srodow.htm.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "W kategorii "najładniej zagospodarowany zielenią teren wokół szkoły, przedszkola, uczelni wyższej" zwyciężył teren Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Elblągu, ul. Królewiecka 100" - gdybym miał jakiś głos w tej sprawie to bym wręcz kogoś z tego kolegium posadzil albo wysoka grzywna za zniszczenie substancji zabytkowej, o zieleń może dbają, ale zdewastowali budynek pod haslem remontu, rozebrano jedyną w mieście konstrukcje szklano-metalową wprowadzającą do dzrzwi głównych budynku, skasowano całą oryginalną stolarke wstawiając w to miejce plastki nie nawiązujące do wyglądu poprzedniej; może to nie ma nic wspólnego z zieleną , ale chyba budynek jest równie ważny jak teren go otaczjący. Ta nagroda dla nich jest niesprawiedliwa, najlepiej zadbanym budynkiem publicznym jest Sąd na Pl. Konstytucji, a nie dostal złamanej pochwały od nikogo, w rakingu na zieleń szans nie ma bo tak jest usytuowany, więc równości w konkursiw nie ma.
 • nie wiem kto to oceniał? wyniki sa zaskoczeniem dla mnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ogrodnik(2007-09-19)
 • Ogrod przy ul.Grochowskiej 44 jest piękny i w pełni zasługuje na I miejsce,nie ZBK tylko Pan Bogusław Cirowski,który dba o niego,warto pojechac i zobaczyc...gratuluję Panie Bogdanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halinka(2007-09-21)
Reklama