UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Największy odlew w historii

Elbląg, Największy odlew w historii

W Zakładzie Metalurgicznym spółki Alstom Power wykonano największy odlew w historii firmy - korpusu turbiny SP dla elektrowni jądrowej Flamanville 3.

Dużym wyzwaniem dla Zakładu Metalurgicznego było przyjęcie zamówienia na wykonanie staliwnych odlewów średnioprężnego korpusu turbiny SP dla elektrowni jądrowej Flamanville 3, realizowanego na zlecenie grupy Alstom - informuje Aleksander Sidor z elbląskiej spółki Alstom Power. - Korpus turbiny składa się z dwóch odlewanych części: dolnej o masie 70 ton oraz górnej o masie 68 ton. Operację odlewania dolnej części korpusu, poprzedzoną wytopieniem 150 ton stali, przeprowadzono 26 stycznia. Do zalania formy użyto trzech kadzi, z których dwie miały pojemność 60 ton, a jedna 40 ton. Istotne było utrzymanie temperatury ciekłej stali na poziomie 1565 stopni C we wszystkich kadziach przed przystąpieniem do zalewania formy. Proces wytapiania stali i jej zabiegów rafinacyjnych trwał 12 godzin.
     To pierwszy krok elbląskiej odlewni w kierunku poszerzenia oferty o odlewy o masie jednostkowej do 70 ton, głównie dla energetyki jądrowej.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama