UWAGA!

----

Nowa umowa z Tramwajami Elbląskimi

 Elbląg, Nowa umowa z Tramwajami Elbląskimi
(fot. Michał Skroboszewski)

Prawdopodobnie w przyszłym roku miasto podpisze nową umowę ze spółką Tramwaje Elbląskie na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Będzie ona obowiązywać maksymalnie przez 15 lat.

Obecna umowa obowiązuje od 1998 roku i była wówczas podpisana na czas nieokreślony. W międzyczasie jednak zmieniły się przepisy, które ograniczyły okres obowiązywania tak podpisanych umów do końca 2019 roku. Nowe umowy muszą mieć charakter czasowy i mogą być zawarte najwyżej na okres 15 lat.
       - Już się do tego przygotowujemy. Opublikowaliśmy ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego z Tramwajami Elbląskimi. Taki jest wymóg prawa unijnego, by procedurę zacząć co najmniej rok przed podpisaniem umowy  – mówi Zbigniew Orzech, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. - Przygotowujemy się do tego już teraz, bo niewykluczone, że nowa umowa będzie potrzebna miastu przy ubieganiu się o unijne dofinansowanie na zakup nowego taboru tramwajowego.
       Nowa umowa z Tramwajami Elbląskimi może obowiązywać nawet przez 15 lat. Na jaką kwotę ma opiewać? Tego na razie nie wiadomo. W roku ubiegłym koszt usług przewozowych zrealizowanych w trakcji tramwajowej przez Spółkę TE wyniósł około 13 mln zł.
      
RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama