UWAGA!

Nowe szlaki turystyczne

W województwie warmińsko-mazurskim można znaleźć 51 wielkogabarytowych tablic informacyjnych, opisujących nowe szlaki samochodowe. To efekt realizacji projektu ,,Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur”. Turyści mogą się wybrać na wycieczki, związane z bitwą pod Grunwaldem, postacią Mikołaja Kopernika, Kanałem Elbląskim oraz fortyfikacjami na Mazurach.

1. Drogowy „Szlak Kopernikowski” to turystyczny szlak tematyczny, związany z postacią Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, który „wstrzymał słońce i ruszył ziemię”. Szlak ten prowadzi przez pełne zabytków miejscowości związane z jego życiem oraz działalnością jako kanonika Kapituły Warmińskiej, lekarza, administratora, sekretarza biskupiego.
       2. Turystyczny samochodowy „Szlak Kanału Elbląskiego” został zaprojektowany, by turyści mogli obejrzeć liczne atrakcje turystyczne, znajdujące się w pobliżu Kanału Elbląskiego.
       3. Drogowy „Szlak Pętli Grunwaldzkiej" to turystyczny szlak tematyczny, związany z bitwą pod Grunwaldem z 15 lipca 1410 r. – jednej z największych bitew w średniowiecznej Europie, zakończonej zwycięstwem wojsk polskich i litewsko-ruskich nad zakonem Krzyżackim. Szlak ułatwia dotarcie do ciekawych miejsc położonych w okolicy pól bitwy grunwaldzkiej.
       4. Podążając „Szlakiem Fortyfikacji Mazurskich” poznamy staropruskie grodziska, średniowieczne zamki i mury miejskie Reszla, Kętrzyna, Giżycka, Węgorzewa, Okartowa i Pisza, obronne świątynie Bezławek i Kętrzyna, Twierdzę Boyen, aż w końcu XX-wieczne fortyfikacje polowe Pozycji Jezior Mazurskich, Pozycji Piskiej i Galindzkiej, Giżyckiej Pozycji Polowej, Giżyckiego Rejonu Umocnionego, Pozycji Węgorapy i Mazurskiej Pozycji Granicznej. Całości dopełniają kwatery dowodzenia w Gierłoży, Mamerkach-Przystani, Pozezdrzu, Gołdapi-Kumieciach, Sztynorcie, Giżycku i Szerokim Borze.
       Szerszy opis wszystkich szlaków będzie można wkrótce znaleźć na stronie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
      
       Projekt „Znakowanie Turystyczne regionu Warmii i Mazur” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 oraz budżetu powiatów ziemskich i Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego.
      
Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pierwszy krok, teraz tworzenie unikatowych na skalę przynajmniej Polski atrakcji, a od turystów nie będziemy mogli się odgonić. Jednakże wielki plus. .. .oby tak dalej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    eskobedo(2010-11-29)
Reklama