UWAGA!

Nowy prezes Energi Kogeneracja

 Elbląg, Michał Wawryn
Michał Wawryn (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Pochodzący z Elbląga Michał Wawryn został nowym prezesem Energi Kogeneracja, która dostarcza 80 procent energii cieplnej w mieście. Dotychczasowy szef spółki Krzysztof Żochowski objął funkcję wiceprezesa.

Michał Wawryn ma 45 lat, pochodzi z Elbląga. W latach 2014-2016 był dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Elblągu. Złożył rezygnację z tej funkcji, gdy otrzymał propozycję pracy w grupie Energa. Był m.in. wiceprezesem spółki Energa Invest, teraz został prezesem Energi Kogeneracja, która dostarcza 80 procent ciepła do elbląskich mieszkań i firm. EKO od kilkunastu miesięcy próbuje przekonać EPEC i elbląski samorząd do podpisania nowej umowy na dostawy ciepła, która ma dać spółce podstawę do inwestowania w elektrociepłownię przy ul. Elektrycznej. Negocjacje idą jak po grudzie, bo miasto nie chce się zgodzić na niektóre zapisy w umowie, rozważając również budowę własnego nowego źródła ciepła.
       Na razie EKO udało się uruchomić w pełni blok na biomasę, wybudowany w 2014 roku. Inwestycja kosztująca ponad 200 mln złotych nie działała prawidłowo, pomogły dopiero dodatkowe prace wykonane przez innego wykonawcę, kosztujące kolejne kilkadziesiąt milionów.
       Zmodernizowany kocioł na biomasę został oddany do eksploatacji na początku 2019 roku.
       - Cieszymy się, że udało nam się z powodzeniem zakończyć tę inwestycję. To nasz duży sukces. Blok opalany biomasą zapewnia mieszkańcom ekologiczne ciepło i dostarcza parę technologiczną na potrzeby Browaru Elbląg. Dzięki naszemu zaangażowaniu i zakończonej z powodzeniem optymalizacji kotła biomasowego, Blok energetyczny będzie pracował jeszcze wydajniej i stabilniej niż do tej pory. Podniesie również komfort życia mieszkańców, między innymi przez polepszenie jakości powietrza – mówi cytowany na stronie internetowej firmy Krzysztof Żochowski, do niedawna prezes Energi Kogeneracja, który obecnie pełni funkcję wiceprezesa.
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama