UWAGA!

Ochrona środowiska - konieczność, moda, oszczędność

Elbląg, Ochrona środowiska - konieczność, moda, oszczędność

Ekologia jest powiązana w znacznej części z gospodarką. W sektorze usług finansowych instytucją wspierającą podmioty realizujące projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego jest Bank Ochrony Środowiska SA, którego oddział w naszym mieście znajduje się przy ul. Płk Dąbka 136/3. Warto poznać jego ofertę.

Ekologia jest powiązana w znacznej części z gospodarką. Tworząc nowe oczyszczalnie ścieków, gospodarstwa ekologiczne i wprowadzając „bio” dodatki do paliwa, często nie zdajemy sobie sprawy, że wpływając na polepszenie stanu naszej przyrody, jednocześnie napędzamy koniunkturę gospodarczą. Dla przykładu: wprowadzając „bio” dodatki do paliw, dajemy pracę osobom bezrobotnym, ktoś musi je produkować - zasiać i zebrać np. rzepak, kolejni dostarczyć do przetwórcy, a jeszcze inni rozdystrybuować. Wynika z tego, iż ekologia jest nie tylko koniecznością i modą, ale jest również opłacalna.
     Ekologia w dobie naszych czasów jest koniecznością, ponieważ gdyby człowiek nie zaczął dbać o otaczający go ekosystem, być może już dziś dużo gatunków zwierząt i roślin można by podziwiać tylko na kartach encyklopedii. Zanieczyszczone środowisko szkodzi bezpośrednio także człowiekowi; choroby układu oddechowego spowodowane nadmierną ilością pyłów i gazów w szybkim tempie mogą zabić tysiące osób. Dlatego też ekologia i ochrona środowiska jest w obecnych czasach koniecznością, wynikającą także z dyrektyw, zaleceń i norm Unii Europejskiej.
     W sektorze usług finansowych instytucją wspierającą podmioty realizujące projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego jest Bank Ochrony Środowiska SA, którego oddział w naszym mieście znajduje się przy ul. Płk Dąbka 136/3. W swojej bogatej ofercie popularny BOŚ posiada m.in. kredyty proekologiczne udzielane we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, dostępne zarówno dla przedsiębiorstw i samorządów, jak również dla osób fizycznych realizujących przedsięwzięcia inwestycyjne z zakresu szeroko rozumianej ochrony środowiska. Taki kredyt, oprocentowany jedynie na 3,5 proc. w złotówkach w skali roku, może być przeznaczony i na duże przedsięwzięcia komercyjne tj. np. budowę odnawialnego źródła energii i na mniejsze, realizowane przez osoby indywidualne np. budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, ocieplenie domów jednorodzinnych czy wymianę instalacji grzewczej na ekologiczną.
     Ponieważ jednak BOŚ SA działa jako uniwersalny bank komercyjny, wyróżnia się także ciekawą i promocyjną ofertą pozostałych produktów bankowych. Przytoczyć tu można np. Kredyt Wprost dla Twojej Firmy - kredyt obrotowy w rachunku bieżącym skierowany do przedsiębiorców, stanowi uzupełnienie środków własnych firmy, przyznawany na finansowanie potrzeb związanych z bieżącą działalnością. Jego walory to: prosta procedura kredytowa, bez zbędnych formalności i dokumentów - nie są wymagane prognozy finansowe. Jedynym koniecznym zabezpieczeniem kredytu jest weksel własny in blanco. Produkt ten otrzymał Medal Europejski w XIV edycji niekomercyjnego, ogólnopolskiego konkursu promującego ideę integracji europejskiej i wyróżniającego wyroby i usługi, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego.
     Dla osób fizycznych Bank przygotował promocyjną ofertę kredytów hipotecznych, udzielanych bez prowizji i o obniżonej marży banku przez cały okres kredytowania, wynoszącej 0,75 proc. w złotówkach i 1,5 proc. w CHF. Oferta jest aktualna tylko do 30 czerwca Br., więc aby z niej skorzystać, warto się pospieszyć.
     Klientom, którzy szukają bezpiecznej i wygodnej formy lokowania nawet niewielkich nadwyżek pieniężnych, Bank Ochrony Środowiska SA proponuje nowość, jaką jest konto oszczędnościowe Ekoprofit, charakteryzujące się możliwością wpłacania i wypłacania środków bez utraty odsetek, brakiem prowizji za otwarcie i prowadzenie rachunku czy dokonywanie wypłaty oraz wysokim oprocentowaniem do 3,9 proc. w złotówkach i 3 proc. w euro w skali roku.
     Elbląski Oddział BOŚ SA jest otwarty dla Klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18, a szczegółowych informacji można zasięgnąć telefonicznie pod numerami: 055 234 29 60 lub 234 29 66.
     
     
-------------------- Tekst sponsorowany ----------------------

     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama