UWAGA!

Oddaj głos na elbląską inwestycję

 Elbląg, Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Elblągu,
Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Elblągu, fot. portalsamorzadowy.pl

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakwalifikowało się do II etapu konkursu „TOP Inwestycje Komunalne 2023”. W konkursie nominowanych jest 28 inwestycji polskich samorządów. Każdy może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć. Głosowanie skończy się 11 kwietnia o godz. 9. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników portalu samorządowego.

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Mazurskiej w Elblągu była konieczna z kilku powodów. Obiekty oczyszczalni znajdowały się w złym stanie technicznym (obiekt powstał w latach 70. XX wieku), w ściekach oczyszczonych występowały okresowe przekroczenia związków azotu i fosforu, oczyszczalnia charakteryzowała się też znaczną uciążliwością dla otoczenia. Modernizacja rozwiązuje wszystkie te problemy.

Realizacja inwestycji składa się z trzech elementów. Element I obejmuje przebudowę i rozbudowę obiektów ciągu ściekowego i ciągu osadowego oraz węzła kogeneracji. Element II obejmuje zagospodarowanie osadów ściekowych, tj. budowę kompostowni osadów ściekowych oraz przebudowę zbiornika osadu przefermentowanego i awaryjnego zbiornika osadu. Element III obejmuje zagospodarowanie terenu, tj. przebudowę dróg na terenie oczyszczalni oraz przebudowę i remont budynków warsztatowych, magazynowych i budynku administracyjnego na terenie oczyszczalni ścieków. Ponieważ oczyszczalnia ścieków musi funkcjonować w sposób ciągły, roboty prowadzone są na czynnym obiekcie, a realizowane i modernizowane w trakcie inwestycji elementy są bezpośrednio po zakończeniu uruchamiane. W realizowanej inwestycji zastosowane zostały nowatorskie rozwiązania, które poprawią funkcjonalność obiektu.

Głos na elbląską inwestycję można oddać klikając w link.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Dlaczego EPWiK zachęca do picia wody prosto z kranu ? - zobaczcie ile ludzi leczy się na kamienie w nerkach
  • @elb - Mogę podesłać Ci zdjęcie kubka, w którym przez pare tygodni stała woda "nie z kranu". Nazwy "producenta" wody nie podam. Powiem tylko, że butelkowana, a raczej baniakowana. Jak zobaczysz zdjęcie, to zaczniesz przepraszać i całować kranówę.
  • Kranówa ma tyle kamienia, że czajnik, wylewki, sedesy, umywalki wszystko zarasta w zastraszającym tępie. A oni namawiają do picia. Wstyd i hańba
  • Kamienie w nerkach nie powinny być "dziennikarską" pomysłowością, żeby coś napisać, bo zapłacą. Kamienie w nerkach są efektem organicznej dysfunkcji nerek, wynikającej z wielu powodów, nawet genetycznych, gdzie akurat kranówka nie musi być powodem a raczej skutkiem ogólnej niewydolności organów. Ucz się chłopie, by nie pisać niesprawdzonych informacji. Pozdrawiam.
  • Nie pisze się " w zastraszającym tępie" tylko "w zastraszającym tempie!' Tylko tępy człowiek może tak pisać. /Ukłony dla żony/
  • Od tysięcy lat ludzie pili wodę źródlaną! Kubkami prosto z ziemi albo ze studni. I co? Przyszedł Elbląski Wod-Kan i zabrudził wodę kamieniem? W jaki sposób? Po co i dlaczego? Mądry ! Odpowiedz ! /nie jestem wielbicielem Wod-Kanu. /
  • Zbierane są podpisy w sprawie dofinansowania portu przez polski rząd - bo w budżecie miasta zaplanowano 0 PLN !!!!! Tam oddać trzeba swój głos. " Co to za ptak który sr...... we własne gniazdo.... "
Reklama