UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oświata w „sieci”

Elbląski samorząd otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na „Budowę elektronicznej platformy edukacyjnej dla ludności regionu elbląskiego na bazie ESIP".

Przedmiotem projektu jest stworzenie i podniesienie jakości usług związanych z nauczaniem w mieście oraz ze sprawnym zarządzaniem jednostkami oświatowymi. Dzięki temu mieszkańcy uzyskają bezpośredni dostęp do informacji o programach nauki, zadaniach do wykonania, ocenach oraz o planowanych egzaminach. Nauczyciele uzyskają dostęp do użytecznych narzędzi, dzięki którym czas spędzany na czynnościach administracyjnych będzie znacznie krótszy.
       W obecnym czasie wymiana informacji pomiędzy mieszkańcami a instytucjami oświatowymi wymaga osobistego kontaktu. Dotyczy to zarówno rekrutacji do przedszkoli i szkół, sprawdzania obecności i ocen uczniów, jak i ubiegania się o stypendia szkolne. Dzięki realizacji projektu na serwerze usług uruchomione zostaną następujące usługi elektroniczne:
       1) rekrutacja do przedszkoli
       2) rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
       3) obwody szkół podstawowych
       4) obwody szkół gimnazjalnych
       5) dzienniki elektroniczne, świadectwa
       6) obowiązek szkolny
       7) stypendia szkolne
       8) portal informacyjny z e-learning
       9) biblioteka
      
       Planowana rozbudowa Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej obejmie włączenie do systemu 69 placówek oświatowych. Realizacja zadania kosztować będzie prawie 3,6 mln złotych, z czego 3 mln pochodzić będą z funduszy unijnych.
      
oprac. A na podst. info UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama