UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Park Dolinka stanie się centrum spotkań i rekreacji

Rewitalizacja parku Dolinka stanie się faktem. Dziś (14 października) prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Prace mają zakończyć się do września przyszłego roku.

Przypomnijmy: temat rewitalizacji parku Dolinka ciągnął się od wielu lat. Na przeszkodzie stał jednak brak pieniędzy. Urzędnicy szukali finansowania zewnętrznego m.in. w programie Polska – Rosja, w funduszach norweskich. Ostatecznie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 9 milionów z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Wartość całego projektu, to blisko 13 mln zł. Różnica pochodzi ze środków budżetu miasta.

- Chcemy żeby powstał tam park z prawdziwego zdarzenia przeznaczony do wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, podpisując dzisiaj umowę z wykonawcą.

Co ma się zmienić w parku Dolinka? Na dziewięciu hektarach powstanie miejsce do wypoczynku i rekreacji dla poszczególnych grup wiekowych – od dzieci po seniorów. Zostanie zamontowanych około 70 różnego rodzaju urządzeń, m.in. domki, labirynty, huśtawki, zestawy wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, zjazdy linowe i zjeżdżalnie, siłownie plenerowe, leżaki, stoły piknikowe, grille. Powstaną dwie plaże nad Kumielą, nowe ścieżki pieszo-rowerowe o łącznej długości 5 km, odnowiony ma też być amfiteatr na 253 miejsca. Całość będzie monitorowana.

- Amfiteatr będzie wykorzystywany dla mieszkańców w sposób bardziej kameralny: dla młodzieży i uczniów w takich aktywnościach jak np. kółka teatralne – wyjaśniał Witold Wróblewski.

Rewitalizację Dolinki wykona Zakład Ogólnobudowlany Zbigniew Markiewicz. Prace mają się zakończyć do września 2021 r.

Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze przetarg na dostawę wyposażenia parków i placów zabaw. 12 października nastąpiło otwarcie ofert w tym postępowaniu. Urzędnicy chcą przeznaczyć na ten cel 5,5 mln zł. Do urzędu wpłynęły trzy oferty, ale rozpatrywana będzie tylko jedna (dwie pozostałe wpłynęły po czasie). Oferta, która zmieściła się w terminie opiewa na kwotę 5,567 mln zł.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama